Блоги Змельна гра в шахи. Яка доля чекає село Агрономічне?

Змельна гра в шахи. Яка доля чекає село Агрономічне?

1151
0

Влада м.Вінниці намагається розширити територіальні межі міста за рахунок приєднання прилеглих сіл.  

Одне із таких – с.Агрономічне,  яке знаходиться в 10 км від міста з населенням  близько 6 000 чоловік.

 Сільські депутати заявляли про не однократне звернення влади міста з пропозицією входження села  в межі міста.  Дане питання вирішили обговорити на зборах з населенням, де роз’яснили умови  та правила, які потрібно будуть діяти після перенесення меж. Основним питанням стало – земельне.  За правилами землеустрою міста  городяни мають право на земельну ділянку не більше ніж 10 соток. 

В с.Агрномічне  близько 800 га землі сільськогосподарського призначення роздані  мешканцям по 2га в користування. Після злиття вони автоматично залишаться без паїв та городів. Ціна на земельну ділянку підніметься до міських, а отже 2 Га землі, якою користувалися селяни – будуть «золотими».

Тому на обговореннях  мешканці висловились проти злиття з містом.

У зв’язку з проведенням реформ Закону «Про місцеве самоврядування», у громади постав вибір: перейти під юрисдикцію міста або об’єднатися з іншими сільськими радами в об’єднану територіальну громаду.

На 10 сесії 7 скликання Агрономічної сільської ради 11 липня 2016 року депутати подали пропозицію провести громадські обговорення щодо добровільного об’єднання територіальних громад . Було запропоновано об’єднання сільських рад Агрономічної, Бохоницької, Медвеже-Вушківської і сіл Горбанівка, Ільківка, Рівець, Ільковської сільської ради в Агрономічненську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Агрономічне. Дане опитування проводилося депутатами у своїх виборчих округах шляхом анкетування. Більшість ( 747 голосів – за, 627 -проти ) висловилися «за об’єднання» з іншими сільськими радами.

До 16 сесії  7 скликання 14 лютого 2017 року був підготований проект Рішення щодо надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад. Однак під час голосування за порядок денний лише 5 депутатів з 22 проголосували за  розгляд  даного питання. Такого  присутні мешканці громади не очікували. Це викликало хвилю незадоволення й обурень. Досить дивною була поведінка голови Олега Миколайовича Шулікіна, який в грубій формі висловлювався до присутніх, не даючи їм право на виступ й у досить жорсткій словесній формі намагався виставити їх за двері.

Рішення прийнято так і не було.

5 червня 2017 року на Зборах громадської ініціативи відбулись повторні обговорення щодо добровільного об’єднання територіальних громад за участю голови О.М. Шулікіна, депутатського корпусу та 240 громадян. Після яких, 8 депутатів звернулися до голови сільської ради  з вимогою провести позачергову сесію й розглянути дане питання відкрито разом із громадянами села.

Голова все ж пішов на поступки і 20 червня 19 чергова сесія проводилась в будинку культури. В порядок денний було включене уже «ріжуче очі» питання «про добровільне об’єднання територіальних громад». Цього разу депутати більшістю голосів прийняли позитивне рішення щодо об’єднання й вирішили створити спільну робочу групу з депутатами інших населених пунктів, пов’язаних з об’єднанням територіальних громад.

Проте далі, посилаючись на ч.4 ст.59 Закону України  «Про місцеве самоврядування» (рішення сільської, селищної, міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради з обгрунтванням зауважень) О.М. Шуліка видає Розпорядження від 26 червня 2017 року про зупинення рішення 19 сесії від 20.06.2017 року «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». Основними обґрунтуваннями в розпорядженні вказано, що рішення було прийнято:

  • без включення в порядок денний;
  • без будь-якого обґрунтування термінового прийняття такого рішення,
  • без належного оприлюднення в ЗМІ
  • без обговорення в депутатських комісіях.

Тобто, прийнято поспішно, упереджено, з грубим порушенням вимог Регламенту, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону «Про доступ до публічної інформації.  

Тому голова вирішив зупинити Рішення і винести його на повторний розгляд на чергову сесію.

 

А на 20 черговій сесії 10 липня 2017 року  для через відсутність кількох депутатів  Рішення знову не прийняли. Чи ж то народні обранці запрацювались  й забули про  сесію … . А може їх вдалося «переконати» здати свої позиції за ласий шматочок «земельної ділянки»? Незрозуміло.

Проте частина депутатів Агрономічної сільської ради, незгодних із Розпорядженням, подали до Вінницького районного Суду на сільського голову через порушення ним тої ж таки  на ч.4 ст.59 Закону України  «Про місцеве самоврядування». Де передбачено зупинку рішення сільським головою у П”ЯТИДЕННИЙ СТРОК з моменту прийняття. 19 чергова сесія відбулась 20 червня 2017 року, а Розпорядження видане 26 червня 2017 року. А це вже шість днів. 

На 14:00   22 серпня 2017 року у Вінницькому районному Суді було призначено засідання. Та й  тут на непокірних народних обранців чекав сюрприз. Суддя Ірина Анатоліївна Ганкіна, яка повинна була розглядати питання,  відсутня на робочому місці. Секретар повідомив, що дана справа буде повторно призначена до розгляду, а про час і дату  позивачів сповістять  повістками поштою.   

Аби довести правоту  і незаконність рішень у судді може піти багато часу.  

Цікаво, чи вдасться  за цей період сільському голові переконати більшість  депутатів не голосувати за об’єднану територіальну громаду, заманюючи колег ділянками поки ще їх землі. Чи залишаться мешканці с.Агрономічного на землі, яка належить їм по праву? 

Чи ж будуть депутати мудро відстоювати інтереси тих, хто довірився їм віддавши свій голос?

Віктор Малиновський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я