На голову Новини Справу Гонтаревої передали столичній поліції

Справу Гонтаревої передали столичній поліції

224
0

Кримінальне провадження за фактом можливої ​​причетності голови Нацбанку Валерії Гонтаревої до махінацій з активами ліквідованих банків, доручили для розслідування Слідчому управлінню Національної поліції Києва.

Про це повідомив ініціатор цього кримінального провадження, прокурор ГПУ Владислав Куценко.

За його словами, спочатку справу направили в прокуратуру Києва, а потім в міську поліцію.

“Справу, яку відкривало НАБУ і в матеріалах якої фігурує голова Національного банку і директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб, спустили для розслідування до Слідчого управління Нацполіціі міста Києва. Тепер я з ними веду переписку” – заявив Владислав Куценко.

За словами прокурора, це “вказує на те, що “справу Гонтаревої” вирішили злити і дозволити їй уникнути кримінальної відповідальності”.

Куценко планує повідомити про цю проблему своєму керівництву і подати рапорт на ім’я Генерального прокурора, в якому викладе свої доводи, висловивши надію на його підтримку.

Також, він повідомив про підготовку нового матеріалу, який може вказувати на кричущі факти порушень з боку керівництва Нацбанку і Фонду гарантування вкладів.

Як відомо, у січні 2017 року НАБУ почало досудове розслідування щодо глави НБУ Валерії Гонтаревої і директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365-2  КК (“зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги”). 

У лютому НАБУ зареєструвало провадження за фактом оприлюднених записів телефонних розмов заступника глави НБУ Катерини Рожкової з акціонерами.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів, що НАБУ вивчає факти багатомільйонного рефінансування банків зі сторони Нацбанку.

“Основа цієї справи – перевірка коштів, які виділяли на рефінансування. Нас цікавить, чи не було зловживань з боку працівників Нацбанку. Йдеться про великі суми коштів, тож зрозуміло, такі рішення не приймали без згоди вищого керівництва НБУ”, – розповів Ситник.

Він додав, що працівники НАБУ побачили підозріло великі перерахування коштів за кордон, виділених для рефінансування певних банків.

Раніше в ГПУ повідомили, що посада Владислава Куценка наказом генерального прокурора України від 30 серпня 2016 року була скорочена і він перебуває поза штатом, ухиляючись від отримання повідомлення про скорочення.

У ГПУ заявили, що Куценко не уповноважений представляти або коментувати офіційну позицію Генеральної прокуратури з будь-яких питань. А його рапорти подані через приймальню громадян і будуть розглядатися у загальному порядку.

Пізніше Куценко повідомив УП, що продовжує працювати у Генпрокуратурі на посаді заступника начальника Департаменту забезпечення діяльності керівництва ГПУ.

Як відомо, Куценко за часів генпрокурорства Віктора Шокіна озвучував його позицію та позиції Гегпрокуратури на той час.  

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я