На голову Новини Засновник соціальної мережі "Вконтакте" Павло Дуров залишив Росію

Засновник соціальної мережі "Вконтакте" Павло Дуров залишив Росію

202
0

 Засновник популярної соцмережі "Вконтакте" Павло Дуров залишив Росію, після того, як його усунули з посади гендиректора компанії. Раніше, як стверджує Дуров, на нього тиснула ФСБ.

  Засновник популярної соцмережі "Вконтакте" Павло Дуров залишив Росію, після того, як його усунули з посади гендиректора компанії. Раніше, як стверджує Дуров, на нього тиснула ФСБ.

 

"Російський Цукерберг" – засновник провідної в Росії соціальної мережі "Вконтакте" Павло Дуров залишив територію РФ і перебуває за кордоном. Про це сам Дуров повідомив в інтерв’ю американському інтернет-ресурсу "TechCrunch". "Я зараз перебуває не в Росії, і не маю планів повертатися. На жаль, у цій країні зараз неможливо вести інтернет-бізнес", – сказав він.

Ця заява стала продовженням драматичного розвитку подій довкола засновника "Вконтакте", пише інформагенція AFP. Раніше Павло Дуров публічно повідомив про те, що у грудні торік зазнав тиску з боку російської спецслужби ФСБ. Як випливає із документу, оприлюдненого ним, російські силовики вимагали від нього надати реєстраційні дані користувачів та адміністраторів тематичних груп, присвячених Євромайдану в Україні. Дуров у цьому їм відмовив, посилаючись на конфіденційність особистих даних користувачів. Ця відмова, за його словами, призвела до втрати ним акцій у компанії.


Під контролем Сечіна і Усманова

Про своє усунення з посади гендиректора Дуров каже, що дізнався з повідомлень ЗМІ. "Цікаво, що в акціонерів не вистачило сміливості зробити це прямо і про своє загадкове звільнення я дізнаюся з преси", – написав він на своїй офіційній сторінці. 29-річний засновник "Вконтакте" розповів, що зараз виношує створення нової соціальної мережі на мобільній платформі.

Дуров додав, що мережа, яку він заснував 7,5 років тому тепер переходить "під повний контроль Ігоря Сечіна та Алішера Усманова". Сечін – президент державної нафтової компанії "Роснєфть", якого вважають людиною з найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна. Усманов – російський мільярдер узбецького походження, якого теж вважають особою, наближеною до кремлівського лідера. Усманов контролює частину акцій російської інтернет-платформи "mail.ru".

Мережа "Вконтакте" – нараховує 100 мільйонів зареєстрованих користувачів, переважно з Росії та країн СНД.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я