На голову Новини Байден: США готові допомогти Україні подолати залежність від російського газу

Байден: США готові допомогти Україні подолати залежність від російського газу

201
0

Віце-президент США Байден, перебуваючи в Києві, запевнив українське керівництво в економічній підтримці й закликав Росію нарешті вплинути на сепаратистів на сході України, – передає DW.DE. 

Віце-президент США Байден, перебуваючи в Києві, запевнив українське керівництво в економічній підтримці й закликав Росію нарешті вплинути на сепаратистів на сході України, – передає DW.DE. 

 

 Українсько-російська криза стала однією з головних тем, що обговорювалися під час візиту Джо Байдена до Києва, де він зустрівся з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком та спікером парламенту, в.о. президента України Олександром Турчиновим.

Байден закликав російське керівництво до невідкладних дій, відповідно до зобов’язань, взятих на себе після чотиристоронньої зустрічі голів зовнішньополітичних відомств Росії, США, ЄС та України, яка відбулася 17 квітня у Женеві. "Жодна країна не має залякувати іншу державу присутністю своїх військ на кордоні, дестабілізуючи таким чином загальну ситуацію", – передає слова Байдена агентство dpa.

Обмін звинуваченнями

Водночас американський віце-президент застеріг Росію від бездіяльності і подальшої підтримки сепаратистів на сході України. "Ми не дозволимо, аби цей процес залишився незавершеним", – цитує Байдена AP.

 

Під час зустрічі з американським віце-президентом до жорсткої критики політики Кремля вдався й Арсеній Яценюк. Голова українського уряду охарактеризував дії Кремля як такі, що притаманні "гангстерам" і звернувся до російського керівництва з вимогою "негайно відкликати свої спеціальні сили, що перебувають на території східної України, відкликати свою армію з Криму", передає "Інтерфакс-Україна".
Тим часом Росія відкидає звинувачення на свій бік щодо причетності до дій проросійських сепаратистів на сході України. У Кремлі, зокрема, обурюються вимогами "виконати якісь зобов’язання впродовж двох-трьох днів", каже голова російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров за повідомленням AP, натякаючи на повідомлення США про можливі нові санкції до Росії у разі невиконання досягнутих домовленостей.

 

Підтримка українців зі сходу

 

Окрім зустрічей з керівництвом офіційного Києва, Джо Байден особисто звернувся до мешканців сходу України через телекамери. "Я знаю, що ті чоловіки та жінки, що ховають свої обличчя за масками та непозначеною уніформою, не представляють вас. Усі можуть на рівних брати участь у розбудові нової України. Ми розраховуємо на вас як на тих, хто виступатиме за права і свободи людини", – сказав віце-президент США.

Під час візиту до Києва Джо Байден також відвідав Михайлівський золотоверхий собор, де віддав шану загиблим та пораненим під час масових протестів проти політики екс-президента Віктора Януковича, що мали місце в Києві наприкінці 2013 – на початку 2014 року та перелилися у жорстке протистояння між протестувальниками та силовими структурами.

До плану візиту американського віце-президента входило й спілкування з представниками громадянського суспільства та різних політичних сил у парламенті, серед яких були, зокрема, й троє кандидатів у президенти України.

У розмові з парламентарями Байден наголосив, зокрема, про готовність США допомогти Україні подолати залежність від російського газу, якої прагне українське державне керівництво. "Уявіть собі, що ви могли б сказати Росії: ‘Можете залишити свій газ собі’, тоді нині світ виглядав би інакше", – цитує слова Байдена інформаційне агентство Reuters. Щоправда, віце-президент США не став вдаватись у подробиці, як саме Америка може допомогти Україні зменшити її залежність від блакитного палива з Росії.

Джерело: dw.de

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я