На голову Економіка Ким воювати?

Ким воювати?

266
0

Нинішній владі не позаздриш: навалилося все і відразу. А тут ще вдруге за два місяці в країні – операція «Антитерор». З початком заворушень на південному сході влада вже не може ховати голову в пісок: «За нами – Україна!» Але всі заяви «приборкати і покарати», що послідували, мали доволі жалюгідні результати. А вал заворушень на сході наростає. Як переломити хід подій на користь країни? Нижче – голоси з надр спецназу, який сьогодні перебуває в напівлегальному становищі, адресовані міністру Авакову і не тільки. 

 Нинішній владі не позаздриш: навалилося все і відразу. А тут ще вдруге за два місяці в країні – операція «Антитерор». З початком заворушень на південному сході влада вже не може ховати голову в пісок: «За нами – Україна!» Але всі заяви «приборкати і покарати», що послідували, мали доволі жалюгідні результати. А вал заворушень на сході наростає. Як переломити хід подій на користь країни? Нижче – голоси з надр спецназу, який сьогодні перебуває в напівлегальному становищі, адресовані міністру Авакову і не тільки.

 

Автор не додасть свого голосу до хору тих, хто вимагає негайного зміщення Турчинова, Авакова, Наливайченко… У некризовій, мирній ситуації, гадаю, підтримав би напевно таку вимогу. Але сьогодні, коли ворог з кожний днем нарощує активність і дестабілізує обстановку, часу на глобальні зміни керівників просто немає.

 

А нинішні вожді поки проявили себе не з кращого боку, коли мова йде про протидію збройним сепаратистам. Думали, звільнять ДонОДА – не склалося. Почали антитерористичну операцію, а федерасти продовжують там зводити блок-пости і захоплювати адмінбудівлі. Донецьк, Луганськ – тотальна зрада міліції та СБУ. Так бути не повинно.

 

Перше: потрібно вирішувати кадрову проблему. Висування військ і формування загонів «Дніпро» і «Схід» з неясною юридичною базою – це, напевно, добре. Але армія не пристосована до війни в місті. А нові міліцейські підрозділи, які тільки створюються і повинні діяти «з коліс», навряд чи зможуть працювати злагоджено і максимально ефективно з мінімальними втратами. Взагалі слід визнати, що наша армія і правоохоронці взагалі слабо пристосовані до бойових дій. Патріотизм і бойовий дух є, досвіду і матзабезпечення – ні. Звідси нескладно припустити значні втрати і негативні інформаційні наслідки. БТР-и на вулицях Горлівки та Донецька – цю «картинку» з нетерпінням чекають РТР і НТВ. Та й не потрібна армія за великим рахунком в нинішній ситуації. До тих пір, поки сили сепаратистів не сформовані і не такі численні, поки у них ще існує дефіцит зброї. Все дуже скоро може стати значно гірше, тому гадину потрібно тиснути в зародку. Для цього владі потрібні елітні спецпідрозділи. Їх у нас начебто багато. Про «Альфу» і поріділий «Беркут» знають сьогодні піонери та пенсіонери. Внутрішнім військам теж є чим похвалитися. Для загального розвитку наведемо саму загальну інформацію по «спецам» ВВ.

 

• Барс – 14-а окрема бригада спеціального призначення ВВ МВС України (смт. Нові Петрівці та м. Ірпінь, Київська область).

 

• Ягуар – окремий полк спеціального призначення ВВ МВС України (м. Калинівка, Вінницька область).

 

• Гепард – окремий полк спеціального призначення ВВ МВС України (м. Запоріжжя).

 

• Тигр – 47-й окремий полк спеціального призначення ВВ МВС України. (с. Краснокам’янка, Феодосійського р-ну та м. Судак, Автономна Республіка Крим)

 

У завдання «Барса», «Ягуара», «Гепарда» і «Тигра» входять дії в умовах крайнього ускладнення оперативної обстановки – групові хуліганські прояви, масові заворушення, бунти в місцях позбавлення волі, крім того, надання фізичної допомоги прикордонним військам України в разі ускладнення обстановки на кордоні. Частини можуть використовуватися в загальновійськових цілях як штурмові загони в умовах збройного конфлікту, навчені діяти як в обороні, так і в наступі . У звичайній обстановці особовий склад займається службовою та бойовою підготовкою, несе патрульну службу з охорони громадського порядку. Озброєння – стрілецьке і легке артилерійське.

 

• Омега – загін спеціального призначення та боротьби із тероризмом ВВ МВС України. Комплектується офіцерами. Особовий склад має високу підготовку. Завдання – антитерористичні заходи в умовах крайнього ускладнення обстановки. Загін має фахівців різного профілю – бойових плавців, десантників, саперів, снайперів, альпіністів тощо.

 

• Вега – загін спеціального призначення ВВ МВС України . Підрозділ аналогічний «Омезі».

 

• Скорпіон – спецпідрозділ ВВ МВС України з охорони атомних електростанцій і наукових установ, що мають ядерні реактори. Спільно із воєнізованою охороною і вартовими підрозділами внутрішніх військ загін на постійній основі несе службу з охорони та оборони атомних об’єктів, у завдання входить проведення антитерористичних та антидиверсійних заходів на об’єктах особливої важливості.

 

• Скат – загін бойових плавців батальйону спеціального призначення Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України. Призначений для антитерористичної і антидиверсійної роботи на воді і під водою, боротьбі з бойовими тваринами (дельфіни, котики), охорони особливо важливих надводних і берегових споруд.

 

• Тінь – рота розвідки спеціального призначення батальйону спеціального призначення 9-1 окремої бригади Кримського територіального командування ВВ МВС України. Дислокація : м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим.

Підрозділ призначений для пошуку і знищення терористичних та розвідувально-диверсійних груп в лісовій та гірській місцевостях, а також проведення розвідувально-диверсійних заходів на тимчасово окупованій території в умовах збройного конфлікту (за Законодавством України внутрішні війська можуть залучатися до заходів тільки на території України).

 

• Лаванда – гірськострілецька рота спеціального призначення внутрішніх військ МВС України (м. Сімферополь). Елітний підрозділ внутрішніх військ, комплектується на конкурсній основі. Кандидат повинен мати альпіністську підготовку, бути фізично розвинений, володіти прийомами рукопашного бою і стрілецькою зброєю. У завдання входить виконання антитерористичних заходів у гірській місцевості, ліквідація незаконного збройного формування, затримання особливо-небезпечного злочинця, надає збройний супротив, звільнення заручників. В умовах збройного конфлікту рота здатна виконувати розвідувально-диверсійні і протидиверсійні заходи.

 

• Загони спеціального призначення територіальних командувань ВВ МВС України – окремі загони спеціального призначення створені у структурах кожного територіального командування ВВ МВС України (Східного, Західного, Кримського, Північного, Центрального, Південного).

 

• Розвідувальна рота спеціального призначення 45 -го Римникського полку Західного територіального командування ВВ МВС України – розвідувальний підрозділ ВВ МВС України. Дислокація: м. Львів.

 

А ще ж є у нас військова розвідка, є «Альфа» СБУ, «Сокіл» УБОЗ МВС, «Булат» УДО… Було близько 4000 «Беркута», та ось тільки вони все частіше помічені в захопленнях держбудівель на сході, а до цього відіграли вельми важливу роль у захопленні Криму.

 

Та й з іншими все не так однозначно. Наприклад, бійці «Альфи» відмовилися брати участь в операції зі звільнення будівлі СБУ в Донецькій області. Ці грізні хлопці вирішили, що вони не можуть воювати з неозброєними громадянами України… Що це, якщо не зрада?..

 

За заявою депутата Лесі Оробець, половина чисельного складу донецької міліції перейшла на сторону федералістів. Ну а як міліція Слов’янська виконує команди російського полковника (насправді ним виявився місцевий бандюк, контролюючий кладовища), бачила вся країна.

 

Чи не ці «кадрові помилки» стали причиною провального початку АТО? І ці також. Що робити сьогодні, коли рахунок йде на хвилини? Ось що думають про це профі, з якими автору довелося поспілкуватися.

 

Великою помилкою влади стала «заборона» спецпідрозділу «Беркут». Ніхто не говорить про те, що слід прощати відвертих садистів і вбивць. Але й відмовлятися, особливо в такий час, від одного з найчисленніших і бойових підрозділів – це непростима помилка, що продовжує традиції Ющенко, який вже намагався вирішити завдання свавілля на дорогах «скасуванням» служби ДАІ. Спецпідрозділи країні потрібні, у чому сьогодні переконалися всі. Потрібно бути дуже самовпевненим і багатим, щоб просто викинути на вулицю понад 4000 здорових, навчених мужиків. Частина з них стала основою для захоплення Криму, чиї «подвиги» російська влада високо оцінила. Як повідомляє вже згадувана Леся Оробець, Луганське СБУ штурмували бійці «Сокола» і « Беркута». Чи то вони з донецьких перебіжчиків, чи то «відряджені» з Криму – не уточнюється. Але ми бачимо, чого варті кадрові помилки і шапкозакидництво.

 

Досить згадати, що УВС Донецької області штурмували під керівництвом Олексія Дикого – екс-начальника кримінальної міліції ГУВС Донецької області, ставленика заступника міністра внутрішніх справ Віктора Дубовика, що дістався Авакову в спадок від Захарченка – протягом декількох тижнів через нього йшов витік з МВС сепаратистам.

 

Професіонали радять: слід дати чіткий сигнал спецам: по подіях у Києві – загальна амністія для всіх, чия вина не буде доведена. Не можна звинуватити всіх скопом: в законодавстві України не передбачена колективна відповідальність. А воєнний час – не кращий для пошуку ворогів. Нехай спецназівці реабілітують себе на захисті Батьківщини, у боротьбі з тими, хто прагне її розвалити. Це не тільки підвищить бойовий дух тих, хто ще зберігає вірність присязі, а й попередить перехід тих, хто вагається, на бік ворога.

 

У чому основна причина зради? Смію висунути крамольну версію, що причина цього, так само як і активна участь «Беркута» в придушенні «Євромайданів» – гроші. Армія здорових, навчених до певних дій людей, ні до чого не здатних в «мирному» житті. Їм просто нікуди йти після втрати роботи. Та й знайти нині роботу в Україні – майже нерозв’язна проблема. Ті міліціонери, хто сьогодні відмовляється в Слов’янську, Донецьку, Луганську переходити на бік федерастів – двічі герої. Вони, зберігаючи вірність присязі, ризикують не тільки життям, а й благополуччям своїх сімей. А ще ж працює простий фінансовий аргумент. Якщо зарплата міліціонера на сході України близько 300 доларів, то у його колеги в РФ – понад тисячу. Так, у нас немає нафти, грошей у нас «поменше», але свобода не дається безкоштовно – за все в цьому житті слід платити. Необхідно терміново знайти кошти на підвищення зарплат МВС, СБУ, військовим і прикордонникам. Учасникам АТО, бойових дій слід гарантувати адекватне страхування, парламенту і кабміну необхідно в аварійному порядку підвищити фінансові гарантії сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника. Спецназівці давно чекають таких сигналів від влади, і ці заходи негайно позначаться на ефективності боротьби з тероризмом. І ще: не доведеться гнати під кулі молодих необстріляних новобранців, весь досвід яких у кращому випадку обмежується навичками метання коктейлів Молотова. Бойовий дух – добре, а помножений на професіоналізм – краще.

 

У той же час – ніякої поблажливості боягузам і зрадникам. Не виконав наказ командира, відмовився брати участь у бойових діях – звільнення і подальші судові розгляди. Незамінних немає! Кадровики повинні підняти спецоблік, терміново запросити на службу перевірених бойових спеців-патріотів. Таких достатньо – хто не забруднився в придушенні мирних демонстрацій, відлові журналістів і побитті всього, що ворушиться.

 

І ще про фінансову складову. Так, можливості України вкрай обмежені. Але ж забезпечити власну перевагу можна не тільки шляхом підвищення оплати і гарантій для власних спецпідрозділів, а й обмежуючи фінансові потоки для ворожого війська. СБУ вже виявило один російський банк, через який йдуть проплати найманцям на південному сході. Але чому ніхто не дасть по рукам Ахметову? Те, що він активно «гріє» федерастів – ні для кого не секрет. Невже у цього зрадника все так легально і законно в бізнесі, що прокуратурі нічого йому пред’явити? Під арешт тварюку! А далі – блокування банківських рахунків, розслідування, «ускладнення» життя оточенню.

 

Всі розмови про роздачу зброї революціонерам, народним масам і бог знає кому ще – непродуктивні й шкідливі. Всі, хто готовий захищати Батьківщину – у військкомати і на вербувальні пункти – під керівництво досвідчених командирів. Щоб стріляти тільки по ворогу, а не по інкасаторам.

 

І не треба палити покришки під Радою і влаштовувати ристалище між ПС і «Самообороною». Це все від дурості або з користі, підігрітими грошима агресора.

 

Так переможемо!

Автор: Олег Єльцов

Олег Єльцов

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я