На голову Новини Вихід на пенсію навіть у 65 років, скасування спец виплат та лікарняні...

Вихід на пенсію навіть у 65 років, скасування спец виплат та лікарняні для ФОП. Нюанси пенсійної реформи.

167
0

Підвищити пенсії обіцяють уже від 1 жовтня цього року.

Про це повідомляє ТСН.

Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

Про основні положення законопроекту розповіли в Мінсоцполітики, проте на сайті парламенту тексту документа ще немає.

Законопроект, зокрема, передбачає підвищення пенсій окремим категоріям уже від 1 жовтня 2017 року. Є й чимало нововведень. Скажімо, для виходу на пенсію потрібен буде більший страховий стаж; пенсіонерам, які працюють, будуть виплачувати пенсії в повному обсязі; переглянуть розмір та умови призначення мінімальної пенсії за віком; змінять умови індексації (перерахунку) пенсій та щомісячних страхових виплат; скасують спеціальні пенсії для держслужбовців, науковців, осіб місцевого самоврядування, прокурорів, депутатів, журналістів; ліквідують пенсії за вислугу років; а ФОП матимуть право на лікарняні та виплати під час нещасного випадку на виробництві.

ОСУЧАСНЕННЯ ПЕНСІЙ

Від 1 жовтня 2017 року перерахують пенсії, які були призначені відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Під час перерахунку до уваги візьмуть єдиний показник середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році, на рівні 3764,40 грн. Показник вартості одного року страхового стажу буде зниженого від 1,35% до 1%. Враховуватимуть наявність страхового стажу на рівні 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення: пенсії в мінімальному розмірі, доплати за понаднормовий стаж (стаж понад 30/35 років).

Для пенсій, які призначені до жовтня 2011-го – “пенсійна реформа 2011 року” – вимоги щодо тривалості страхового стажу для призначення пенсії в мінімальному розмірі складає 20/25 років для жінки/чоловіка відповідно. Надбавка за понаднормовий стаж розраховується відповідно за стаж понад 20/25 років.

Запланували поглинання наявних у структурі пенсійної виплати тимчасових підвищень, надбавок, фіксованих індексацій.

На перехідний період для нових пенсій вартість року стажу -1,35% зберігається до кінця 2017 року, в тому числі під час переведення з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком.

Під час призначення пенсій у 2018 році за вартості року стажу 1% використовуватиметься показник середньої зарплати за два останні роки, від 2019 року – показник середньої зарплати за три останні роки.

Передбачається автоматичний перерахунок пенсій, які призначені за спеціальними законами, та переведення їх на пенсію, призначену відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я