Економіка НКРЕКП покриває корупцію на державних підприємствах!

НКРЕКП покриває корупцію на державних підприємствах!

469
0

НКРЕКП покриває корупцію на державних підприємствах і махінації трейдерів на ринку електроенергії

Олексій Кучеренко

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), своїми діями покриває корупцію на державних підприємствах і махінації трейдерів на ринку електроенергії замість того, щоб ухвалити рішення для виплати заборгованості перед інвесторами в поновну енергетику України.

Про це заявив народний депутат від “Батьківщини”, ексміністр ЖКГ України Олексій Кучеренко під час включення на засіданні НКРЕКП. Трансляцію регулятор вів у своєму YouTube.

Кучеренко закликав комісію виконати свої зобов’язання щодо виплати боргу за “зелену” електроенергію, взяті під час підписання Кабміном меморандуму з інвесторами.

“Цей меморандум – це був дійсно не тільки юридичний, а й політичний акт. І це уряд брав на себе зобов’язання. У мене є великі сумніви, що після вашого рішення, якщо ви наважитеся його прийняти, уряд просто політично визнає себе неспроможним”, – сказав Кучеренко.

За його словами, держава надала державні гарантії для НЕК “Укренерго”, щоб вирішити боргову проблему в розрахунках із “зеленими” інвесторами, однак НКРЕКП хоче заборонити такі розрахунки.

Водночас, зазначив Кучеренко, Нацкомісія планує надати кредитні кошти для “Енергоатому”, який, як він стверджує, помічено в корупційних скандалах і штучному створенні збитків.

“Виникає дивна схема, коли спочатку створюються величезні борги на “Енергоатомі”, хтось заробляє величезні гроші на цьому, і вони вже виведені з ринку. Ви ж розумієте, про які суми йдеться. І в той же час своїм рішенням ви хочете за рахунок кредитів державних банків на “Укренерго” по суті гасити ці борги. Вибачте, я б дуже порадив вам подумати перед прийняттям цього дуже сумнівного рішення”, – додав нардеп.

Нацкомісія на попередньому засіданні перенесла обговорення питання про заборгованість перед “зеленою” генерацією. За словами голови комісії Валерія Тарасюка, проєкт постанови був у відкритому доступі для громадського обговорення всього один день, а за законом необхідно на це виділити щонайменше три робочі дні.

Напередодні засідання НКРЕКП бізнес-спільноти та асоціації інвесторів у поновні джерела енергії (ПДЕ) виступили проти запропонованого проєкту рішення. Вони наполягали, що завдяки виділеним грошам необхідно погасити 40% боргів перед ПДЕ на загальну суму приблизно 9 млрд грн.

Джерело

#влада #НКРЕКП #тарифи #енергоатом #корупція