Економіка Кожен народний депутат обходиться українцям в понад 1,5 млн грн на рік,...

Кожен народний депутат обходиться українцям в понад 1,5 млн грн на рік, – постанова Верховної Ради

392
0
У 2024 році Верховна Рада України виділить на утримання одного народного депутата понад 1,6 мільйона гривень. Про це йдеться у постанові про кошторис українського парламенту на 2024 рік.
 

В документі розписані норми витрат на одного депутата на поточний рік. Зокрема, документ містить суму, яку виділяють на оренду житла депутата, компенсацію його проїзду по Україні та Фонд оплати праці помічників-консультантів. Також там розписано, скільки коштів у рік йде на відрядження помічників-консультантів депутатів у виборчі округи, оплату утримання приміщень у цих округах та на зустрічі з виборцями. Якщо просумувати норми витрат на одного нардепа, закладені Радою на рік, то вийде 1 633 009,50 млн грн.Згідно з кошторисом, у 2024 році Рада виділила депутатам:

 • на оплату проїзду – 90 000 гривень,
 • на компенсацію оренди житла – 237 900 гривень,
 • на Фонд оплати праці помічників-консультантів – 1 061 016 гривень,
 • на відрядження помічників-консультантів у виборчі округи – 8 000 гривень,
 • на оплату утримання приміщень у цих округах 2 000 гривень,
 • на зустрічі з виборцями – 670 гривень.

  Завгосп Ради за рік війни отримав майже три млн грн зарплати

  Вячеслав Штучний оприлюднив свою декларацію за 2022 рік. В якій зазначено, що за перший рік повномасштабної війни він отримав значні суми зарплати та пенсії, а також інші соціальні виплати.

  Зокрема, його доходи складали два мільйони 941 тисячу 101 гривню за роботу у Раді, 538 тисяч 41 гривню пенсії та шість тисяч гривень соціальних виплат. Додатково, він отримав дві тисячі 534 гривні процентів від державних банків.
   
  Цікаво, що зарплата керівника Апарату є значно вищою за зарплату народних депутатів у Верховній Раді. Наприклад, у порівнянні з деякими із них, такими як Володимир Зеленський, Руслан Стефанчук, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Це може викликати обговорення щодо рівня оплати праці у Верховній Раді та розподілу фінансових ресурсів.

  #ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я