Війна Російський режим не має жодного стимулу до закінчення війни

Російський режим не має жодного стимулу до закінчення війни

331
0

Залежність російської економіки від військових витрат досягла такого рівня, що вона може дозволити собі ні виграти, ні програти війну.

Про це йдеться в матеріалі старшого викладача економіки в університеті Ланкастеру Рено Фукарта для the Conversation.

За даними російського уряду, у третьому кварталі 2023 року ВВП Росії зріс на 5,5% у річному обчисленні.
МВФ очікує, що цього року зростання ВВП Росії становитиме 2,6%. Це значно більше, ніж у Великій Британії (0,6%) та ЄС (0,9%). Аналогічно, дефіцит бюджету Росії (сума, яку уряд має зайняти) залишиться на рівні нижче 1% ВВП порівняно з 5,1% у Великій Британії та 2,8% у ЄС.

Але більшість цього зростання обумовлена гігантськими військовими витратами країни, каже Фукарт.

Державні витрати Росії перебувають на безпрецедентному рівні, і близько 40% державного бюджету витрачається на війну. Очікується, що загальні військові витрати досягли понад 10% ВВП у 2023 році (у Великій Британії цей показник становить 2,3%).

Цього року Кремль планує витратити на військові витрати рекордні 36,6 трлн рублів, або 386 млрд дол.

При цьому, якщо Росія переможе у війні, витрати на відновлення та підтримання безпеки у завойованій Україні були б занадто великими, а ізоляція Росії не дозволила б економіці розвиватися.

Затяжна патова ситуація може бути єдиним рішенням для Росії, щоб уникнути повного економічного колапсу. Трансформувавши невелику промисловість, яка була змушена зосередитися на військових зусиллях, і маючи проблему нестачі робочої сили, яка погіршилася через сотні тисяч жертв війни та масового відтоку мізків, країна намагатиметься знайти новий напрямок розвитку.

Російський режим не має жодного стимулу закінчувати війну та мати справу з такою економічною реальністю. Тому він не може дозволити собі виграти війну, але й не може дозволити собі програти її.
Його економіка зараз повністю орієнтована на продовження тривалого та все більш смертоносного конфлікту, каже Рено Фукарт.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я