Війна Війська НАТО в Україні. Нова дискусія на Заході

Війська НАТО в Україні. Нова дискусія на Заході

222
0

На Заході вперше почали публічно обговорювати відправлення своїх військ до України, хоча низка країн Європи вже спростувала, що могли б відправити війська на допомогу ЗСУ у війні проти Росії.

На Заході заговорили про відправку в Україну не озброєння, а військ. Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі європейських лідерів у Парижі заявив, що для досягнення перемоги над Росією у війні не виключено відправлення в Україну західних сухопутних військ. Низка політиків уже встигла спростувати слова Макрона, але дискусія на Заході розпочалася.
Нічого виключати не можна
“Сьогодні немає консенсусу щодо відправлення сухопутних військ, але виключати нічого не можна. Ми зробимо все можливе, щоб Росія не змогла виграти цю війну, – цитує Макрона AFP. — Ми переконані, що поразка Росії потрібна для безпеки та стабільності в Європі”.
Макрон також оголосив про створення нової коаліції, яка постачатиме Україні ракети та боєприпаси великої дальності. Які саме – не уточнюється.
Росія, за його словами, стає дедалі агресивнішою не лише на полі бою в Україні, а й загалом.
Реакція країн НАТО
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив агентству Associated Press, що альянс не планує відправляти своїх військових до України.
Столтенберг підкреслив, що союзники НАТО вже надають безпрецедентну підтримку Україні: “Ми робимо це з 2014 року і активізувалися після повномасштабного вторгнення. Але планів щодо розміщення військових НАТО на території України немає”.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц також відкинув можливість того, що європейські країни та члени альянсу НАТО направлять сухопутні війська в Україну.
Шольц підтвердив, що на конференції з допомоги Україні в Парижі було обговорено відправлення до країни наземних військ. За його словами, учасники зустрічі дійшли згоди, що “ніяких європейських наземних військ і жодних солдатів НАТО на українській землі не буде”.
Президент Польщі Анджей Дуда, який також брав участь у зустрічі в Парижі, сказав, що з цього питання там “не було згоди”.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на спільній прес-конференції зі своєю австрійською колегою Клаудією Таннер у вівторок також виключив відправлення німецьких військ до України. Як він сказав, німецький чобіт на українській землі — це не варіант для уряду ФРН.
Представник прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака також заявив, що британський уряд не має планів відправлення якихось великих військ в Україну.
Уряд Іспанії у Мадриді також виступив проти відправлення військ країн ЄС до України.
Реакція України
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк привітав відкриття дискусії про можливе відправлення військ НАТО до України, повідомляє Reuters.
“Відкриття дискусії про можливість прямої підтримки України збройними силами слід розглядати як бажання розставити правильні акценти, чіткіше визначити ризики”, – заявив він.
За словами Подоляка, ця дискусія показує “абсолютне усвідомлення ризиків, які є для Європи мілітаристською, агресивною Росією”.
Реакція Росії
У Кремлі звернули увагу на заяву Еммануеля Макрона, заявив речник російського президента Дмитро Пєсков. За його словами, відправка в Україну західних сухопутних військ означає пряме військове зіткнення між Росією та НАТО.
“У цьому випадку вже треба говорити не про ймовірність, а про неминучість. Ось так і оцінимо. І так само повинні оцінювати ці країни і усвідомлювати. І задаватися питанням, чи це відповідає їхнім інтересам, а головне інтересам громадян їхніх країн”, — заявив прес-секретар російського президента.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я