Ніякої заочки: Уряд підтримав законопроєкт про зміни у вищій освіті

  326
  0

  Кабмін підтримав законопроєкт, який має на меті «сприяти розвитку індивідуальних освітніх траєкторій студентів» та вдосконалити освітній процес у вищій освіті.

  Заочної форми більше не буде, а студенти за контрактом зможуть пришвидшити терміни навчання – кабінет міністрів підтримав законопроект про зміни у вищій освіті.

  Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

  За його словами, зараз Україна оптимізує вищу освіту та наближає її до європейських стандартів. Відтепер, у студентів буде більше свободи дій – саме вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.

  “Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам”, – заявив віцепрем’єр-міністр.

  Також згідно з новою постановою, було реформовано питання вибіру спеціальності після першого чи другого курсу.

  “У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1—2 роки вивчаєте загальні предмети, далі — вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі“, – відзначив він.

  Вже з 2024 року заочну та вечірню форми пропонують замінити дистанційною. Це дасть змогу студентам навчатися віддалено, але без втрати якості освіти.

  #ГолосНароду

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Введіть свій коментар!
  Введіть тут своє ім'я