РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Багатьом працюючим пенсіонерам доведеться обирати між пенсією та зарплатою

Багатьом працюючим пенсіонерам доведеться обирати між пенсією та зарплатою

428
0
Для деяких пенсіонерів, які вирішили повернутися до роботи або продовжити трудову діяльність після виходу на заслужений відпочинок, виникає необхідність зробити вибір між отриманням пенсії та заробітною платою. Вони не можуть отримувати обидві допомоги одночасно. Проте варто зазначити, що більшості пенсіонерів не стосуються такі обмеження і вони можуть комбінувати отримання пенсії із заробітком.
 
У Пенсійному фонді України розповіли, в якому випадку пенсіонер не зможе одержувати одночасно обидві виплати.
 
В Україні є ціла низка професій, які дозволяють громадянам виходити на пенсію за вислугою років. Тобто, маючи певний стаж роботи в такій професії і досягнувши певного віку, вони можуть вийти на заслужений відпочинок до того, як їм виповниться 60 років.
 
Навіть більше, офіційно вийшовши на пенсію, вони можуть знову влаштуватися на роботу. Однак у цьому разі багато хто з них ризикує втратити свою пенсійну виплату. Справа в тому, що згідно з законом, людина, яка отримує пенсію за вислугу років, не може продовжувати працювати на тій самій роботі, яка дала їй право на такий вид пенсії. Точніше, вона має право там працювати. Але в такому разі їй припинять виплату пенсії. І відновлять її лише тоді, коли людина звільниться з цієї роботи.
 
Однак такий пенсіонер має право абсолютно «безболісно» працювати в іншій сфері, в якій працівникам не належить пенсія за вислугу років. Наприклад, якщо пенсіонер раніше працював у шахті і вийшов на пенсію за вислугою років, то він може спокійно продовжити роботу сторожем у магазині або садівником у парку. В такому разі він отримуватиме зарплату і не втратить своєї пенсії.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я