РУХ Ветеранів і Пенсіонерів Що робити якщо банкомат «з’їв» карту: п’ять основних кроків

Що робити якщо банкомат «з’їв» карту: п’ять основних кроків

693
0

Якщо банкомат не віддає вам вашу картку, потрібно діяти за чітким алгоритмом для її повернення.

У наш час дуже багато послуг і товарів можна оплачувати онлайн. Але є ще чимало ситуацій, коли немає змоги заплатити пластиковою картою або скористатися інтернет-банкінгом. У такому разі доведеться бігти до банкомата, щоб зняти готівку. Тому кожному з нас корисно буде знати основні правила користування таким приладом, щоб не потрапити у неприємні ситуації.

Наприклад, варто знати, що робити, якщо банкомат з’їв карту. Коли таке стається, зазвичай виникає ступор і нерозуміння того, що відбувається і що взагалі робити далі.

Банкомат може забрати картку через кілька причин:

  • Якщо тричі неправильно ввели пінкод,
  • Довго не забирали картку після завершення операції,
  • У картки закінчився термін дії,
  • Якщо банк заблокував картку.

Також буває, що стається збій у системі банкомата, і тоді він теж може не віддати картку, яка в цей момент була всередині.

Банкомат з’їв карту  що робити

Є низка дій, які потрібно виконати першочергово, не відходячи від банкомата.

  1. Спершу можна зачекати кілька хвилин – буває, що банкомат просто зависає, і через кілька хвилин він знову може запрацювати і віддати картку.
  2. Натиснути на кнопку “Cancel” (“Скасувати”) – тоді операція скасується і банкомат може віддати картку. Також важливо розуміти, що краще натиснути на цю кнопку і потримати трішки часу, ніж натискати по кілька разів у разі невдалого першого натискання.
  3. Якщо банкомат розташований у приміщенні банку, тоді варто звернутися за допомогою до працівників установи.
  4. Якщо описаними вище способами дістати картку на вийшло, тоді заблокуйте її, перш ніж відходити від банкомата. Заблокувати картку можна або зателефонувавши у банк, або за допомогою мобільного додатка.
  5. Потрібно одразу повідомити про інцидент у банк і дізнатися, де, як і коли повернути картку. Якщо її забрав апарат чужого банку, то потрібно також зателефонувати і туди.

Щоб забрати картку, потрібно буде прийти у відділення банку.

Скільки доведеться чекати? Найчастіше повернення карти займає від 1 до 5 робочих днів, але в деяких банках цей термін може становити до 2 тижнів. Якщо інцидент стався у вихідні або святкові дні, чекати доведеться довше.

Деякі банки мають послугу термінового вилучення картки, проте вона платна.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я