На голову Новини Міністерство ЖКГ підтримало Голос народу, та вимагає від Вінницького виконкому скасувати протизаконні...

Міністерство ЖКГ підтримало Голос народу, та вимагає від Вінницького виконкому скасувати протизаконні рішення

165
0

Слідом за Антимонопольним комітетом України, на комунальні беззаконня в Вінниці прореагувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. На чисельні звернення вінничан та Незалежної профспілки «Голос народу», Адміністрація Президента доручила Кабінету Міністрів України розібратися з зловживаннями в системі житлово-комунальних послуг м. Вінниця. Відповідно до цього доручення, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з Антимонопольним комітетом та Державною архітектурно-будівельною інспекцією підтвердили факти системних зловживань в цій галузі.

 

Слідом за Антимонопольним комітетом України, на комунальні беззаконня в Вінниці прореагувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
 

На чисельні звернення вінничан та Незалежної профспілки «Голос народу», Адміністрація Президента доручила Кабінету Міністрів України розібратися з зловживаннями в системі житлово-комунальних послуг м. Вінниця. Відповідно до цього доручення, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства спільно з Антимонопольним комітетом та Державною архітектурно-будівельною інспекцією підтвердили факти системних зловживань в цій галузі. Було встановлено, що послуги мають надаватись відповідно до затвердженого (погодженого) рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг, а копія такого рішення повинна бути невід’ємною частиною договору про надання послуг.
 

Що це означає? Жоден вінницький ЖЕК не має права встановлювати тарифи, та вимагати з людей гроші за вигадані та приписані послуги.

В офіційному листі чітко розвіяно міськвиконкомівський міф, про неприналежність міської влади до формування тарифної політики, адже «відповідно до статей 7, 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» повноваження щодо врегулювання питань, які порушуються у зверненні Незалежної профспілки «Голос народу», належать до компетенції органів місцевого самоврядування» – стверджує Заступник міністра ЖКГ Григорій Семчук.

Міністерство ЖКГ зазначає, що ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 1 червня 2011 р. набрала законної сили, а отже повинна бути виконана Вінницькою владою.

«В разі невиконання виконкомом Вінницької міської ради рішення адміністративної колегії Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 22 грудня 2010 р. №84-рш відділенням буде подано позовну заяву до Господарського суду Вінницької області про зобов’язання виконати це рішення» – заявляє Міністерство ЖКГ України.

В ситуацію втрутилась і Держархбудінспекція, яка спрямувала на ім’я В. Гройсмана лист від 20 травня 2011 р. №40-12-74 з вимогою привести рішення виконкому Вінницької міської ради від 27.04.2009 р. №962, від 27.05.2009 р. №1157, від 22.04.2010 р. №818 у відповідність до норм чинного законодавства. Також, Держархбудінспекція акцентує увагу на здійсненні перерахунку надлишково сплачених населенням коштів за період 2009 – 2010 р. р.

За даних обставин, важливо зрозуміти яку лінію поведінки обере міська влада. Чи продовжить вона боротьбу з вінничанами та центральною владою, або все ж таки вернеться в правове русло та поверне людям незаконно стягнуті з них гроші?

 

 

Вінницька незалежна профспілка «Голос народу»

 

 


НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я