Новини Ламати та руйнувати. Або про важливі завдання міської влади на шляху до...

Ламати та руйнувати. Або про важливі завдання міської влади на шляху до Європи

331
0

З настанням тепла комунальні служби традиційно активізують свою роботу. Та в цьому році замість наведення ладу на прибудинкових територіях, ремонтування дахів та зношених комунікацій співробітники ЖЕКів активно взялися за руйнування заборів, якими традиційно огороджуються квітники від паркування машин та бродячих псів.

 

З настанням тепла комунальні служби традиційно активізують свою роботу. Та в цьому році замість наведення ладу на прибудинкових територіях, ремонтування дахів та зношених комунікацій співробітники ЖЕКів активно взялися за руйнування заборів, якими традиційно огороджуються квітники від паркування машин та бродячих псів.

Наша газета вирішила більш детально висвітити це питання після звернення мешканців будинку № 69 по вул. Шмідта, в яких 1 червня працівниками ЖЕК-5 було понівечено огорожі. Як розповіла місцева мешканка Надія Францівна, «знесений парканчик багато років огороджував наш квітник від зайвої уваги собак та любителів безкоштовних квіток. Ми кожної весни його оновлювали та красили. І тут раптом робітники ЖЕКу за лічені хвилини знищили нашу працю». «Вони навіть не попередили нас про свій візит» – обурювалась її сусідка Зоя Йосипівна.

Виникає запитання, невже у цьому дворі немає інших проблем? Виявляється, їх тут безліч. Занедбана дитяча площадка, засохле дерево, яке загрозливо нависає над пісочницею, де грає малеча, побитий асфальт у дворі – лише невеличкий перелік проблем, які видно неозброєним оком. Втім, міській владі до цього байдуже. «Ми неодноразово звертались до ЖЕКу та виконкому про необхідність привести дитячу площадку в належний стан, та відповідь одна – брак коштів», переконували нас мешканці.

Безглуздість вінницького міськвиконкому озвучив представник влади. «Детальніше ознайомитись із рішенням виконкому по цьому питанню, в якому прописано усі вимоги до огороджень, можна у кожному ЖЕКу. Його копія має бути розміщення на дошці оголошень, яка є в кожній житлово-експлуатаційній конторі, – розповідає директор департаменту житлового господарства Сергій Кушнір. – На сьогоднішній день у місті є дуже багато захаращених прибудинкових територій, де ці огородження мають вкрай занедбаний стан. Тому ЖЕКи спочатку пропонують мешканцям, які їх встановили, прибрати двір та демонтувати паркан, якщо ж люди самі не приберуть, то це зробить ЖЕК. Основна мета таких дій – привести прибудинкові території до належного стану і, якщо ми хочемо, щоб Вінниця мала чистий та охайний вигляд не тільки на магістральних вулицях, а й у дворах, то робити це ми просто зобов’язані».

Звучать подібні заяви гарно, але на практиці замість знесених людських парканів лежать купи сміття та паркуються автомобілі на місті вчорашніх квітників. Але міській владі це байдуже, адже ламати та нівечити значно простіше, ніж зробити щось корисне для потреб громади.
Та найбільше непокоїть той факт, що, за словами людей, на зміну знесеним парканам мають бути централізовано встановлені нові, нібито більш респектабельні. Враховуючи сумний досвід при закупці за 1500 грн (!) сміттєвих урн по вул. Соборна, можна лише уявити скільки мільйонів коштів буде розтраченого з бюджету Вінниці на чергову «заборну» забаганку пана Гройсмана.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я