На голову Новини Поставлено важливу крапку в битві за тарифи

Поставлено важливу крапку в битві за тарифи

166
0

Колегія суддів на чолі з головуючим суддею Драчук Т.О, вислухавши позицію як міськвиконкому так і Антимонопольного комітету, вирішила залишити рішення Антимонопольного комітету та суду першої інстанції без змін, а Вінницькому міськвиконкому відмовити по всіх пунктах. Рішення набирає законної сили, та може бути оскаржено в суді вищої інстанції в встановлені законом терміни. Засідання суду супроводжувалось чисельним мітингом, організованим Вінницькою незалежною профспілкою «Голос народу».
 

1 червня 2011 р. відбулось доленосне засідання Вінницького апеляційного адміністративного суд, на якому міська влада намагалася оскаржити рішення адміністративного суду відносно протиправного характеру рішень Вінницького міськвиконкому від 27.04.2009 №962, від 28.05.2009 №1157, від 22.04.2010 № 818, які затвердили так званий «Типовий договір про надання житлово-комунальних послуг».

Ці горезвісні рішення були визнані Антимонопольним комітетом України у Вінницькій області грубим порушенням вимог антимонопольного законодавства та брутальним нехтуванням прав споживачів. Цей висновок, підтвердив і адміністративний суд, а кожен з нас відчув ці «новації» на своєму гаманці, адже як стверджують експерти, кожна родина щомісячно переплачує від 50 до 100 гривень. Втім міська влада, замість підкорення закону, вирішила продовжити судову тяганину в суді другої інстанції.

Колегія суддів на чолі з головуючим суддею Драчук Т.О, вислухавши позицію як міськвиконкому так і Антимонопольного комітету, вирішила залишити рішення Антимонопольного комітету та суду першої інстанції без змін, а Вінницькому міськвиконкому відмовити по всіх пунктах. Рішення набирає законної сили, та може бути оскаржено в суді вищої інстанції в встановлені законом терміни.
 

Засідання суду супроводжувалось чисельним мітингом, організованим Вінницькою незалежною профспілкою «Голос народу». В руках протестантів майоріли прапори «Голосу народу», Батьківщини та чисельні плакати з закликами до приведення комунальних тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

Почесний голова незалежної профспілки «Голос народу» Віктор Малиновський подякував учасникам мітингу за активну громадянську позицію та закликав до подальшої боротьби за справедливі тарифи та реальну відкритість місцевої влади. «Голос народу і всі ми зробили все можливе для того, щоб розплутати корупційні схеми в ЖКГ. А почалися вони з рішення міськвиконкому про затвердження типової угоди, яка надала ЖЕКам право самостійно встановлювати тарифи, щомісячно їх піднімати та вводити додаткові платні послуги» – зазначив профспілковий лідер.

Учасники заходу закликали суд до суворого дотримання букви закону підчас розгляду справи та наполягали на допущені представників ЗМІ на судове засідання. Як зазначив активіст профспілки Євген Покорський, «від справедливості судового рішення будуть залежати не тільки збереження коштів простих громадян, а й загальний суспільний спокій у м. Вінниця».

Втім, суд підтвердив, що він на сторожі закону та територіальної громади, а отже зберіг суспільний спокій та зобов’язав порушників від місцевого самоврядування повернутися в правове поле.

Максим Волосевич

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я