Новини Держпідприємництво скасовує 83 зайвих та обтяжливих дозволів для ведення бізнесу

Держпідприємництво скасовує 83 зайвих та обтяжливих дозволів для ведення бізнесу

315
0

 9 квітня 2014 року ВРУ прийняла розроблений Держпідприємництвом законопроект, яким передбачається суттєве скорочення кількості дозвільних документів. Чи допоможе це малому та середньому бізнесу?

  9 квітня 2014 року ВРУ прийняла розроблений Держпідприємництвом законопроект, яким передбачається суттєве скорочення кількості дозвільних документів. Чи допоможе це малому та середньому бізнесу?

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» (реєстр. № 2436а) вносяться зміни до 38 законодавчих актів України.

 

На сьогодні, Переліком документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності передбачено 143 документи дозвільного характеру. Після прийняття Закону, ініційованого Держпідприємництвом, в Переліку залишилось 85 дозвільних документів.

 

Найбільшу кількість дозвільних документів скасувалось у сфері управління Мінприроди, Мінагрополітики та органів державної влади у їх підпорядкуванні (Держветфітослужба, Держсільгоспінспекція, Держлісагенство, Держрибагенство, Держземагенство).

 

Також, що для Держпідприємництва завжди було пріоритетним, Законом скасовується зобов’язання підприємця отримувати погодження, висновки та інші документи, які передують одержанню дозволу. Такий обов’язок буде покладено на дозвільний орган, що оформляє дозвільний документ, без залучення суб’єкта господарювання.

 

Крім того, Законом передбачається віднести до виключної компетенції адміністративного суду прийняття рішень щодо анулювання документа дозвільного характеру з підстав, визначених Законом.

 

На етапі підготовки проекту, Держпідприємництво було площадкою для обговорення з бізнесом, представниками неурядових громадських організацій, незалежних експертів, зокрема, Міжнародної фінансової корпорації, Європейської Бізнес Асоціації, Федерації роботодавців України, та органами державної влади пропозицій щодо скорочення документів дозвільного характеру.

 

Цей законопроекту дозволить суттєво зменшити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання, упорядкувати кількість дозвільних документів, а також створити сприятливі умови для надходження інвестицій у країну.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я