наука Чому ми погано почуваємося, якщо пізно лягаємо спати?

Чому ми погано почуваємося, якщо пізно лягаємо спати?

320
0

Навколо «правильного» часу сну ходить безліч чуток та домислів. Але коли краще засинати і чому ми почуваємося розбитими, якщо лягаємо пізно?

Чи відчуваєте себе втомленим після 7-8 годин сну, якщо лягли пізніше півночі? Можливо, час засинання тут ні до чого — швидше за все, у вас погана якість сну

Ви зазвичай лягаєте близько 23:00, але вчора вирішили лягти після опівночі. Проспавши належні 7-8 годин ви почуваєтеся не особливо відпочилим. Але чому? Невже пізнє занурення у сон справді так впливає відновлення організму після важкого дня?

Занурення в сон і пробудження в організмі регулюються циркадними ритмами. Це свого роду внутрішній годинник нашого тіла, який допомагає нам вчасно заснути і прокинутися. Однак, через сучасний спосіб життя цикли сну-неспання більшості людей зрушуються: хтось починає засипати раніше 22:00, а хтось пізніше півночі.

Здається, що люди, які лягають у ліжко раніше, мають бути здоровішими. Але насправді раннє засинання, як і пізніше, негативно впливають на серце. Дослідження показали, що люди, які лягають спати раніше 22:00 мають на 9% більш високий ризик серцевих нападів та інсультів, ніж ті, хто відходить до сну в проміжок між 10 годинами вечора та опівночі. Ті випробувані, які засинали пізніше опівночі, також мали більш високий ризик нападів та інсультів — він був на 10% вищим, ніж у людей, які «нормально засинають».

Буває, що незалежно від того, коли ви заснули, на ранок здається, ніби уві сні ви провели не 8 годин, а вдвічі менше. Тут справа зовсім не в часі засинання, а як ваш сон. Лікарі рекомендують спати в провітрюваному та трохи прохолодному приміщенні з мінімальною кількістю світла та сторонніх звуків. Також, щоб підвищити якість сну, відмовтеся від смартфона за пару годин до того, як лягти в ліжко. Все це допоможе вашому організму налаштуватися на сон і почати вироблення різних сполук, що сприяють засинанню.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я