Економіка Зеленський звернувся до влади Польщі і ЄС

Зеленський звернувся до влади Польщі і ЄС

329
0

Ситуація на кордоні додає загроз і для постачання зброї українській армії на фронт, зазначив президент.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до влади Польщі і Євросоюзу на тлі масових протестів польських фермерів, які влаштували блокаду українського кордону.

За словами Зеленського, він доручив українському уряду найближчим часом, а саме до 24 лютого, відправитись на кордон з Польщею, “бо ця блокада на кордоні, на жаль, додає загроз і для постачання зброї нашим хлопцям на фронт”.

“І я прошу тебе, Дональде, пане премʼєр-міністре (прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск), теж приїхати до кордону. Анджею (Дуда ), пане президенте, я прошу тебе підтримати цей діалог. Це національна безпека. Ми не маємо це затягувати. Найближчі дні дають нам шанс це зробити”, – сказав президент.

Він підкреслив, що теж готовий бути на кордоні рядом з українськими урядовцями.

“Я хочу звернутися зараз до Єврокомісії: треба зберегти єдність у Європі. Це фундаментальний інтерес Євросоюзу. Тому Україна звертається до Єврокомісії, щоб у цій зустрічі взяв участь представник Єврокомісії – також заради спільних інтересів і припинення політичних маніпуляцій”, – додав Зеленський.

Також президент України звернувся польською мовою до громадян Польщі: “Досить Москви на наших землях. Досить непорозумінь. Не можна принижувати одне одного, не можна принижувати ані українських, ані польських фермерів. Нам потрібна єдність. Нам потрібні рішення – між нами, Україною та Польщею, та на рівні всієї Європи”.

Українське зерно може шкодити іншим країнам ЄС, таким як Німеччина, вважає Міхал Колодзейчак.

У Польщі не виявили випадків, коли транзитна українська агропродукція залишалася б у країні. Про це сказав заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак 21 лютого.

“Ні пшениця, ні кукурудза, ні ріпак. Ці продукти тут не залишаються”, – заявив він і додав, що за кілька останніх тижнів його відомство отримувало повідомлення про нібито розвантаження української продукції в Польщі, яка має прямувати через країну транзитом.

“Жодне з цих повідомлень не підтвердилося”, – визнав Колодзейчак.

Водночас він висунув припущення про те, що українське зерно може шкодити іншим країнам ЄС, таким як Німеччина. До того ж Польша втрачає свою частку на цих ринках.

“Якби я протестував сьогодні, я заблокував би інший кордон. Я не хочу нікому тут натякати, але Польща запровадила ембарго на продукти з України, які нас найбільше турбують. Водночас ми також бачимо протести в Німеччині і голоси німецьких фермерів, що вони не хочуть цих продуктів з України. Але уряд не запровадив ембарго на ці продукти. Українська продукція також відібрала в нас німецький ринок”, – зазначив заступник міністра.

На його думку, вирішити ситуацію має запровадження квот на товари з України, що експортуються в ЄС, і збільшення їхнього відвантаження в інші країни світу.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я