наука Цигарки – відстій: світ звихнувся на подушечках для куріння

Цигарки – відстій: світ звихнувся на подушечках для куріння

188
0
Винахідливості курців і тих, хто забезпечує їм сумнівне нікотинове задоволення, можна тільки позаздрити. Їм забороняють поширювати смердючий дим у громадських місцях – вони переходять на електронні сигарети. Коли “електронників” виганяють із кафе та кав’ярень – не страшно, є бездимні тютюнові вироби. Малюєте страшні картинки на пачках – ми перейдемо на елегантні коробочки без лякаючих написів та фотографій.
 

Агресивний розвиток тютюнової індустрії підкидає все нові “заманухи” та зручності – тільки, будь ласка, паліть! Серед найсвіжіших лідерів – нікотинові пакетики Zyn, чия популярність стала вірусною, повідомляє журнал Time.Найсумніше в цьому – феєричне поширення та мода на паучі серед дітей та підлітків.

Що лежить у гарній коробочці?

Подушечки, що складаються з оболонки, яка розкладається, і наповнювача. У його складі синтетичний або виділений з тютюнового листа нікотин, вода, целюлоза, ароматизатори та харчові домішки у вигляді підсолоджувача та стабілізатора. Як бачимо, подушечки не містять тютюну, що дозволяє виробникам говорити про меншу шкідливість паучей у порівнянні з сигаретами будь-якого виду.

В Україні нікотинові подушечки активно продаються в інтернеті та в деяких магазинах, що торгують тютюном. Вартість однієї коробки варіюється від 140 до 375 гривень.

Які бувають паучі?

Розрізняються вони за такими параметрами: міцність, смак, розмір та вологість.

  • По міцності діляться на легкі (до 3 мг нікотину), середні (3-6 мг нікотину), міцні (6-9 мг нікотину), дуже міцні (понад 10 мг нікотину).
  • На смак – як у звичайних сигаретах, можуть бути з ментолом, з фруктовим присмаком, з ванільним або просто тютюновим.
  • Від розміру – маленького, середнього чи великого – залежить, скільки нікотинової суміші міститься у одному паучі.
  • Від сухості чи вологості подушечки залежить швидкість вивільнення нікотину. З сухих він потрапляє в організм поступово, з вологих – блискавично.

    Як застосовують нікотинові подушечки?

    Вони засовуються під губу, при контакті зі слиною виділяється нікотин, який всмоктується у крові через слизові оболонки рота.

    Що зробило їх популярними?

    • По-перше, на відміну від вейпу з його клубами пару пакетики роблять куріння непомітним для оточуючих, тому поглинати нікотин можна де і коли хочеш.
    • По-друге, таке куріння не вимагає нічого, крім пакетика – ні пристро. для нього, ні попільнички, ні запальнички.
    • По-третє, після “цигарки за губою” курець не просочується неприємним запахом разом зі своїм одягом.

    Але найголовніший секрет популярності паучів – в омані про його безпеку, яку забезпечила відсутність тютюну І, звичайно, запевнення продавців, що це найкращий засіб кинути палити. Враховуючи, скільки курців таємно чи явно мріють розпрощатися із залежністю, зрозуміло, що браку споживачів нікотинові подушечки не мають.

    Чому це все не працює?

    Паучі містять нікотин – і цим все сказано, адже важку залежність через стимулятори, які викликають звикання, забезпечує саме він, а не тютюн. А говорити про безпеку нікотину, як мінімум, дивно.

    Невеликі дози нікотину діють як психостимулятори, що викликають залежність. Регулярне споживання чревате аритмією, звуженням кровоносних судин та підвищенням кров’яного тиску. Нікотин порушує вуглеводний обмін, провокуючи ризик виникнення цукрового діабету другого типу, викликає зміни у тканинах, які провокують рак.

    Щодо допомоги у киданні курити, насправді виходить ще гірше, ніж було, оскільки люди курять і те, що раніше, і нікотинові подушечки. За інформацією журналу Time, дослідження Університету Джонса Хопкінса показало, що споживачі не можуть або не хочуть повністю переключитися з куріння на використання пакетиків — можливо тому, що вони недостатньо швидко доставляють нікотин у кровотік. Тому паучі – не допомога у відмові від куріння і не альтернатива йому, а лише змішування однієї та іншої отрути та посилення залежності.

    Що говорять лікарі та експерти?

    Довгострокові наслідки поки що нікому невідомі, оскільки мода на нікотинові подушечки тільки “розігналася”, а на такі дослідження йдуть десятиліття.

    На думку експерта з боротьби з нікотином та тютюнопалінням у Комплексному онкологічному центрі Розуелл-Парк Мачея Гоневича, поки що можна припустити, що паучі не ушкоджують легені, оскільки споживачі нічого не вдихають. Також в пакетиках міститься менше хімічних речовин, що викликають рак, які є в традиційному жувальному тютюні. І при його вживанні немає смол, що утворюються при горінні тютюну та є канцерогенами.

    За словами вченого, найбільшй ризик для здоров’я  – у здатності нікотину вражати серцево-судинну систему.

    Ще один об’єкт, що страждає, – порожнина рота. Засовуючи десять разів на день сторонній предмет між зубами і яснами, ви ризикуєте мати проблеми і з тим, і з іншим. Пакетики можуть викликати печіння та різь, подразнення слизової оболонки рота, нудоту, гикавку, біль у горлі.

    Але найголовніша небезпека – репутація безпечного засобу, що робить його привабливим для тих, хто ніколи не курив, а особливо для підлітків. Яскрава реклама, простота у використанні, відносно невисока ціна, а головне, мода залучають нових курців, багато з яких ніколи не зацікавилися б звичайними цигарками.

    #ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я