На голову Новини 50 швабр за 123 тис грн: київські лікарі обдурили систему закупівель Prozorro

50 швабр за 123 тис грн: київські лікарі обдурили систему закупівель Prozorro

88
0

3,8% процедур закупівель медичних закладів у Києві проведені непрозоро, вважають експерти.

Керівник відділу боротьби з корупцією Центру «Ейдос» Гліб Канєвський заявив, що у столичних лікарнях знайшли способи, як обійти систему електронних закупівель Prozorro, інформують «Українські реалії» з посиланням наTransparency International.

До способів належать: розмитий опис предмету покупки, відсутність у переможців документів, які вимагалися на момент подачі заявки, «виписування» умов під власних постачальників. За даними, які можна дослідити через внутрішню систему bi.prozorro, 79 % закупівель мають низьку якість оголошень, а 72,5 % – низьку конкурентну активність.

Експерт Центру «Ейдос» Ольга Зеленяк навела приклади обходу системи. Так, у Київському міському клінічному онкологічному центрі під час закупівлі професійних німецьких швабр Vermop було зазначено, що предметом закупівлі є «пристрій з утримувачем та насадкою».

Пропозицію в зазначеному тендері подав лише один учасник. 50 «пристроїв»  було придбано за 123 тис. грн. (2,5 тисячі за швабру). Такий нечіткий опис предмету закупівлі вводить в оману учасників і знижує конкурентність.

Загалом, з початку 2016 року через систему електронних закупівель Prozorro медичними закладами м. Києва було проведено 4109 тендерів. Загальна сума контрактів, укладених за результатами закупівель складає 53,8 млн. грн., потенційна економія  складає 25,6 млн. грн., або 20,77% , середня кількість пропозицій в 1 процедурі складає 2,74.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я