На голову Новини З’ЇЗД АТОВЦІВ ТА ВОЛОНТЕРІВ У ВІННИЦІ: ПРО ЩО ЙШЛА МОВА?

З’ЇЗД АТОВЦІВ ТА ВОЛОНТЕРІВ У ВІННИЦІ: ПРО ЩО ЙШЛА МОВА?

810
0

Похід на Київ до президента Зе, земельні та пільгові питання та розмова в обласній раді за лише 60-відсоткове фінансування госпіталя ветеранів у Вінниці стали головними питаннями під час зборів ветеранів і волонтерів Вінниччини 18 січня 2020…

Багато хто це зібрання вже назвав «З’їздом» фронтовиків, бо за заклик Андрія Грачова і ОДА тут зібрались представники від 81-ї громадської організацій області!  Фактично, тут були всі!

Загалом в заді було більше 200 ветеранів, волонтерів, афганців та рідних загиблих на Майдані та в АТО. Варто зазначити, що із 5 кандидатур головою зборів було обрано голову Шаргородського районного товариства ветеранів АТО Василя Іваська.

Тому організаційні збори із створення координаційної ради при голові облдержадміністрації перетворились на парад проблем ветеранів сучасної війни та учасників бойових дій в попередніх збройних конфліктах від Афганістану до Майдану… Не дивно, що емоції часто зашкалювали, бо у фронтовиків і ветеранів є стійке відчуття, що “влада на них забила і не боїться їх… ”

Спершу все було дуже схоже на «поганий колгосп» і «вінницький базар», де кожен говорив за своє, хотів свого обрати головою зборів  і не голосував за «конкурентів»…

Але вже за годину одні вийшли із зали, а решта – дійшли до спільного знаменника після кількох емоційних виступів і заяв… Бо тільки  разом рада ветеранів може вирішували, що робити  далі та як захистити права фронтовиків, майданівців, волонтерів …

І питанням №1 в суботу на «З’їзді» стало питання лікування, охорони здоров’я та реабілітації ветеранів всіх воєн, революцій та конфліктів Вінниччини.

– Питання фінансування і виживання госпіталю вже обговорюється більше півроку! Ми вже звертались до всіх від прем’єра до всіх профільних міністрів МОЗу і Мінвету! Бо вже відомо, що всі госпіталі будуть обмежені у фінансуванні – нам дають лише 60% від попереднього фінансування Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни!, – заявив присутнім директор закладу Валерій Бабійчук. – Бо було 50, а тепер буде  лише 30 мільйонів… 20 мільйонів гривень ми маємо заробити на пацієнтах по розцінках Національної Служби здоров’я. Але вона досі не знає, не повідомляє і не каже нам ці ціни… А з 1 квітня ми вже маємо працювати по цих нових правилах! Якщо все це стане реальністю, то всім ветеранам і АТОвцям доведеться платити за послуги і купляти їх за свої чи державні від НСЗУ.

Ми вже стукались в усі двері, але уряд і міністерства нас не хочуть чути! Я вже став для них «ворогом»! 18 грудня ми вже збирались із цього приводу в госпіталі та дійшли до думки, що має піднятись вся Україна! Бо це ви і ми її захистили і врятували! Якщо ми не встанемо – то за нас ніхто не встане! У нас один вихід – похід до президента, який один може вирішити ці питання!

На цей виступ Валерія Бабійчука була досить різна і бурхлива реакція від вигуків «Мильна булька нічого не вирішить!» до «Досить лікувати «блатних» – звернуть увагу на фронтовиків!»

Після цього відомий військовий лікар Юрій Білієнко висловив свою позицію:

-Щодня здоров’я ветеранів війни погіршується і це питання №1! Не секрет, що багато фронтовиків сьогодні фактично без допомоги, їх треба оперувати, але немає куди їх класти!, – заявив відомий хірург. – Маємо виробити чіткий алгоритм захисту госпіталю і його бюджету! Чи ми йдемо до влади в обласну раду? Чи стаємо голодувати під госпіталем?

Тут же звучали пропозиції вимагати від обласної ради скасування свого рішення про передачу госпіталю в комунальну обласну комунальні власність із поновленням 100% державного фінансування!

-Не має часу тут лялякати, бо нас просто не бояться!!! Ми постійно скаржимося, що обласні депутати приймають якісь рішення, що йдуть проти наших інтересів та інтересів суспільства. Думаєте вони ідіоти? Ні?, – , вважає Ігор Княжанський – “Душман”. – Бо цей госпіталь – це крута база і крутий бізнес медичний. І хтось просто заробляє  гроші, бо на нас їм “пофіг”. Тому, що нас 81 організація, які роз’єднані та сваряться між собою. Ми для них – ніхто, вони нас не бояться. Тому ми зібрались, щоб не говорити, а створити дієву координаційну раду і припинити сварки між собою! Коли ми зможемо всіх цих людей об’єднати та вивести на вулицю, то тоді нас почують, бо побачать організовану силу!

В цей час у залі звучали оплески і міцніші слова на зборах ветеранів області.

Погодьтесь, що також жорсткої розмови за медицину для фронтовиків у Вінниці давно не було! Так сама публічно давно владі давно не говорили подібне ветерани і лікаря прямо в очі! Хіба що під час візиту міністра оброни від Зе, коли він умовляв АТОВців на відведення військ і Формулу Штайнмаєра у «Плеяді»?

Звісно, все це просто накипіло і наболіло за ці 6 років війни… Жаль, що тут не було губернатора, в якого саме в суботу 18-го був день народження . Тому за Владислава Скальського слухали критику і «жесть» його підлеглі.

Більше 3 годин тривала дискусія фронтовиків на “З’їзді” ветеранів у Вінниці в Будинку Офіцерів.

А якою буде за змістом і складом

Координаційна рада ветеранів при голові ВінОДА радились і сперечались до хрипоти в горлі…

Цікаво, що ця Рада ветеранів Вінниччини зможе працювати із губернатором і всіма управляннями ОДА лише до березня наступного року, коли обласні державні адміністрації просто розформують. Бо тоді бал правитимуть виконкоми і ради 61-ї ОТГ.

Всі ці розклади фронтовикам пяоснила директорк Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ВінОДА Світлана Василюк.

У фіналі «З’їзду» голосуванням  помаранчевими квитками делегатів представники 81-ї громадської організації таки створили Координаційну ради та утворили робочу групу з 22 активістів. Далі мають відбутись узгодження та юридичне оформлення  документів та рішення  голови ВінОДА Владислава Скальського про створення цього дорадчого органу із ветеранів, волонтерів та родичів загиблих вінничан.

Окремий позитив цього «Зїзду» в приміщенні Будинку офіцерів – це зустріч бойових побратимів, лікарів, волонтерів, рідних і близької людей, що в різні часи захищали Україну…

Цього ж дня в цій залі відбувся концерт-реквієм пам’яті Кіборгів ДАПу і всіх загиблих фронтовиків Вінниччини.

Роман Ковальський