Новини «Зловживання у ЖКХ по- вінницьки» ...

«Зловживання у ЖКХ по- вінницьки» (аналітичні матеріали до друку)

383
0

Стан справ у  житлово-комунальному господарстві ( ЖКГ), який  склався у місті Вінниці, став більш жахливим, ніж  у інших містах держави. Вінницька незалежна профспілка «ГОЛОС НАРОДУ» протягом тривалого часу веде боротьбу за соціальні права  громадян, за будівництво громадянського суспільства та удосконалення місцевого самоврядування, яке починається саме з досвіду  мешканців міста у вирішенні проблем  самоуправління у сфері ЖКГ. З такою метою наша профспілка організувала  діяльність постійно діючого  Центру підготовки старших будинків міста, який  безкоштовно навчає  та консультує, надає правову допомогу старшим будинків та простим  мешканцям міста. В останній час, з початком заходів керівництва держави щодо наведення порядку у  ЖКГ  України, активна і чесна  частина старших будинків міста Вінниці вимагає активізувати боротьбу зі зловживанням у ЖКХ міста.

Стан справ у  житлово-комунальному господарстві ( ЖКГ), який  склався у місті Вінниці, став більш жахливим, ніж  у інших містах держави. Вінницька незалежна профспілка «ГОЛОС НАРОДУ» протягом тривалого часу веде боротьбу за соціальні права  громадян, за будівництво громадянського суспільства та удосконалення місцевого самоврядування, яке починається саме з досвіду  мешканців міста у вирішенні проблем  самоуправління у сфері ЖКГ. З такою метою наша профспілка організувала  діяльність постійно діючого  Центру підготовки старших будинків міста, який  безкоштовно навчає  та консультує, надає правову допомогу старшим будинків та простим  мешканцям міста. В останній час, з початком заходів керівництва держави щодо наведення порядку у  ЖКГ  України, активна і чесна  частина старших будинків міста Вінниці вимагає активізувати боротьбу зі зловживанням у ЖКХ міста.

            Досвід  нашої  діяльності та  великий об’єм  інформації з боку старших будинків щодо чисельних зловживань у ЖКГ надає нам можливість скласти реальну картину  його  стану, визнати об’єктивні  причини  та  обставини  формування  негативних взаємовідносин у ЖКГ, здійснити деякі узагальнені висновки щодо урозуміння  його внутрішніх  процесів з метою визначення напрямків боротьби.

            Відповідально стверджуємо, що у місті Вінниці збудована та діє  протиправна та антинародна система  ЖКГ  зі всіма  корупційними ознаками, метою якої є , по-перше, збагачення корумпованих чиновників міськвиконкому та житлово- експлуатаційних підприємств (ЖЕПів), по-друге, реалізація амбітних  проектів місцевої влади заради власного «гарного вигляду» та  для здобрення ревізорів, в останню чергу, за остаточними  правилами,  –  прийняття  вимушених  «пожежних» заходів у слабких місцях ЖКГ, що продовжує існувати у незмінному ганебному стані.

           Основними ланками створеної  протиправної системи  ЖКГ  є:  

саме  виконком Вінницької міської ради та його відповідні служби ;

повністю залежна від виконкому монопольна  система  ЖЕПів;

залежний від виконкому та ЖЕПів,  формально діючий

інститут старших будинків (у своїй більшості).                                                    

            Кожна  з вказаних ланкок займає своє визначене місце у збудованій  протиправній системі  та виконує свої завдання, здійснює  відповідні  функції, створює задані умови  щодо   функціонування системи  у цілому.  Наведемо до такого ствердження  належні підстави та факти для  кожного рівня ланки.

 

           На рівні виконкому  Вінницької міської ради відбувається наступне.

            Виконком забезпечує функціонування  протиправної системи через прийняття рішень по питаннях ЖКГ  за особистим розумінням його керівника, яке не відповідає  діючим законодавчим і нормативним актам України  та інтересам вінничан, однак відповідає  інтересам системи.

           Так, в супереч  статті 5, пункту1, п.п.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконком  взяв  на себе повноваження центрального органу виконавчої влади  по  розробці та затвердженню Типового договору про надання житлово-комунальних послуг щодо утримання будинків, споруд та при будинкових територій,  власний варіант  якого повністю та принципово не відповідає змісту  Типового договору, затвердженого  Постановою  КМУ від  20.05.09 р. № 529. В порушення статті 26, пункту 3, ч.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» істотні умови договірних відносин визначаються повільно, щоб було зручно  «працювати» самому виконкому та його підлеглим ЖЕПам. 

            Виконком визначає власний порядок формування тарифів на послуги з утримання  будинку та прибудинкової  території згідно акту виконаних робіт в межах граничного тарифу, походження та розрахунок якого мешканцям будинку невідомий, та надає право нарахувань за надані послуги у звітному місяці  самим ЖЕПам, тобто монополістам надання цих послуг! При цьому  вінничанам не надається передбачений законодавчою нормою  невід’ємний додаток до договору у вигляді витягу з рішення виконкому про вичерпний перелік житлово-комунальних  послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, періодичність їх надання, загальну вартість. Виконавець послуг в особі ЖЕПа самостійно та на свій розсуд визначає усі ці істотні умови  без шкоди для себе та виконкому,  а «слухняний» не розуміючий старший будинку підписує  будь-який акт виконаних робіт. На цьому самостійно визначеному порядку  формування тарифів і збудовані  усі інші складові протиправної системи ЖКГ у місті Вінниці! 

           Наведемо  також приклади та факти інших протиправних рішень виконкому.             Центральними органами виконавчої влади встановлено та неодноразово підтверджено перелік послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій,  виконання яких  здійснюється за  рахунок розподіленої плати за  житло (квартири) у даному будинку. Разом з цим, одним зі своїх рішень виконком визначає «додаткові роботи та послуги, які надаються комунальними ЖЕПами на платній основі» та які вже передбачені вище вказаним переліком. Таким чином, у ЖЕПів з’являється  реальна можливість подвійного нарахування плати за одну  і ту ж послугу, що деякі ЖЕПи використовують. 

            В порушення статті 5, пункту 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконком  самостійними рішеннями втручається у процедуру формування та коригування  тарифів на теплопостачання, що відноситься до повноважень Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України. Наслідком цього «формування» двоставкових тарифів на надання послуг з централізованого опалення є повною  таємницею для вінничан  та не піддається  будь-якой перевірці.  Спроба скласти суму складових двоставкового  тарифу будь-якого будинку  за рік не приводить до порівняння  з одноставковим тарифом.

            В порушення  Статті 28, пункту 3 Закону України «Про внесення змін в Закон України «Про метрологію  і  метрологічну  діяльність» і пункту 9 Правил  надання послуг  з центрального  опалення, подачі холодної  і гарячої  води та  водовідведенню (Постанова  КМУ  від 21.07.2005 р. № 630), за якими «періодична перевірка, обслуговування  та ремонт  засобів  вимірювальної техніки  здійснюється за рахунок підприємств, що надають послуги   з електро-, тепло-, газо- і водопостачання», виконком  самостійним рішенням  визнає  та  затверджує нові розцінки  на повірку квартирних засобів обліку води. 

        Вінничани таким діям виконкому надають свою  оцінку та назву: «узаконений лохотрон»!

             Треба підкреслити, що різні державні установи, а також і судові рішення вимагали від виконкому привести свої рішення у відповідність  до діючого законодавства України, однак керівник виконкому та його вірні підлеглі відкрито ігнорують справедливі вимоги, тому що, мабуть є заради  чого.

             Крім того, керівник виконкому ретельно контролює кадрові та організаційні  питання  у сфері ЖКГ: призначення довірених осіб на керівні посади  ЖЕПів ,  визначення складу старших будинків та  особистий підхід до кожного  з них, своєчасна реорганізація або ліквідація  ЖЕПів , які не справляються з завданнями та інше. Якщо у минулому у місті   існувало 26 ЖЕКів, то сьогодні  ЖЕПів у двічі менше. При тому, зі зникненням чергового ЖЕПу в невідомому напрямку зникають його матеріальні активи та приховуються в архів усі наслідки його діяльності. На  запити та спроби знайти матеріали та інвентар зниклого ЖЕПу , придбані за кошті мешканців будинків,  будь-яка інформація про них об’являється  таємною.

           Виконком затвердив Положення про взаємодію ЖЕПа та старшого по будинку, а також  визначив Порядок надання муніципальної пільги на оплату  житлово-комунальних послуг старшим по будинку, якими  остаточно створив  умови для функціонування створеної системи ЖКГ в інтересах високих посадовців міста.

 

          На рівні ЖЕПів міста відбувається наступне.

           За умовами, створеними  рішеннями виконкому, та вимогами керівництва виконкому ЖЕПи в протиправній системі ЖКГ  виконують своє головне завдання  щодо здирництва з мешканців будинків,  які можливо більшої суми  плати за  надані  та ненадані житлово-комунальні послуги з  використанням  свого монопольного стану на ринку цих послуг, всебічного формального збільшення об’ємів використаних матеріалів , виконаних робіт та прямих фіктивних приписок ненаданих послуг в актах виконаних робіт, з брутальним використанням залежної або формальної позиції старших будинків, яким надано одноосібне право підпису актів виконаних робіт. Керівники ЖЕПів ведуть активний пошук та підбор старших будинків, готових співпрацювати з ними  та  всіма засобами забезпечують їх обрання мешканцями будинків, що у більшості випадків їм вдається.

           В інших випадках включаються  інші  можливості: використання   некомпетентності  старших будинків у   справах  ЖКГ, юридичних та економічних  питаннях, створення  оманних та  надання непотребних послуг, прямі порушення порядку оформлення та підпису актів виконаних робіт, несвоєчасне надання старшому будинку Картки фактичної собівартості утримання відповідного житлового будинку.

           В останній  час самі ЖЕПи проявляють ініціативи, маніпулюють  з вартістю спеціальних  інженерних послуг, пов’язаних наприклад, з  вентиляцією систем опалення, з очищенням вентиляційних каналів, з   обліком електропостачання   міст загального користування будинку, що  розраховується через  ЖЕПи.  Так, немалі суми  «набігають» на суму квартплати за електропостачання  загальних міст за простою формулою: розподіляється  вартість різниці між показниками загального лічильника будинку  на 30-є число  місяця  та  сумою показників лічильників квартир, знятих( або не знятих)   до 30 числа місяця, що може значно перевищувати  фактичну різницю. В наслідок  цього  дуже часто  відбуваються випадки подвійної плати за частку  електропостачання у квартирі та будинку. Таким же чином  розкладається на всі квартири будинку і  вартість вкраденої  електроенергії, якщо  таке трапляється.

           Дуже повільно ЖЕПи використовують у своїй протиправній діяльності  відсутність  документів  та невизначеність  границь земельних ділянок прибудинкових територій, завищують їх площу та категорію. У більшості випадків  за невідомими  правилами визначається площа та періодичність прибирання загальних міст користування будинку та, відповідно, тарифи оплати прибирання.

          Більшість  ЖЕПів формально виконують регламентні роботи, які встановлені для будинків нормативними документами, що також фактично є обкраданням їх мешканців.   

                                                                                                                                                                                                                                                        

          На рівні старших будинків відбувається наступне.

          Нажаль, більшість старших будинків за відомими людськими якостями не займають принципову позицію та формально виконують свої обов’язки, чим завершують  функціонування протиправної  системи  ЖКГ.  За їх підписом з’являється акт виконаних робіт  як юридична підстава до здирництва  з мешканців їх будинків, які ще й компенсують зі своєї кишені «збитки»  ЖЕПів в інших будинках, старші яких займають принципову позицію.

     

 

З А К Л Ю Ч Е Н Н Я

                   

            Протиправні дії виконкому Вінницької міської ради, зловживання у ЖКХ міста підривають віру вінничан як до місцевої, так  і до державної влади.

            Керівництво виконкому  визнає деякі правопорушення у сфері  ЖКГ міста, однак  пояснює їх благими намірами  щодо покращення вигляду міста та  життя у ньому вінничан. При цьому  виконком не погоджує свої дії з простими вінничанами, не враховує гострі потреби наших будинків, а  турбується лише про амбітні бажання  посадовців від влади. Коли тече дах над головою, простий мешканець не радіє   з «євро вигляду»  міста, за який  з нього  ще й  зідрали останні гроші.  Вінничани добре відчувають на собі, що правопорушень   на  їх  благо не може бути,   що  вони  завжди залишаються злочином!

          Незважаючи на чисельні вимоги контролюючих установ, рішень суду та місцевої громади керівник виконкому вперто та  іноді безглуздо відмовляється  привести  явно протиправні рішення виконкому у відповідність  до  чинного законодавства, продовжує судову тяганину. Також керівництво виконкому та ЖЕПів  послідовно  відхиляє неодноразові пропозиції нашої профспілки  щодо  корисного партнерства  та співпраці  з  всебічної підготовки  старших будинків,   у тому числі  до назрілої реформи  ЖКГ та створення ОСББ. Небажання  співпраці та  здорових змін лише підтверджує  висновки про існування у місті злочинної  системи ЖКГ, у якій зацікавлені високі посадовці міста, які не можуть та й не хочуть від неї відмовитись!

           Треба також  усім нам прозоро зрозуміти, що існуюча у місті Вінниці  злочинна система  ЖКГ обкрадає не лише мешканців будинків міста, а й державу. По-перше, невеликі,  однак  чисельні комунальні платежі за елементарним підрахунком складаються  у великі фінансові потоки, які виводяться з під  контролю  та оподаткування. По-друге, збільшення тарифів та іншого здирництва збільшує державні витрати на додаткові субсидії для збіднілих  громадян. Настає час розірвати це ганебне замкнуте коло!

            Ми не лише констатуємо недоліки та правопорушення, а й кожен день продовжуємо боротьбу проти злочинної системи у нашому місті та навчаємо боротись вінничан. Старші будинків Центру підготовки  Вінницької незалежної профспілки « Голос народу» готові зустрітись  з  представниками державних та правоохоронних органів на будь-якому рівні, готові підтвердити кожне ствердження та   обґрунтування   довести чисельні факти зловживань у сфері ЖКГ. Ми вважаємо, що стан справ  може змінити лише глибока реформа ЖКГ на державному рівні. Однак, вже на даному етапі Вінницька незалежна профспілка «Голос народу» запропонувала Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, за участю наших фахівців та використанням їх досвіду, створити та затвердити  «Практичний підручник старшого будинку та голови ОСББ». Якщо ми  разом зможемо  навчити діяти усіх старших будинків грамотно та принципово, то ми ліквідуємо ланку, без якої розхиляється  та рухне уся злочинна система ЖКГ у нашому місті, а може й ще у яких містах  за прикладом Вінниці!

            Запрошуємо до співпраці та боротьби зі зловживанням у ЖКХ міста усіх небайдужих вінничан.

 

  Голова  Вінницької незалежної профспілки  « Голос  народу»

 Член  Громадської Ради при Міністерстві                                    

регіонального  розвитку, будівництва та ЖКГ України      ВІКТОР  МАЛІНОВСЬКИЙ                     

 

  

 

 

                                                                                                                                                                                                          

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я