На голову Економіка За електрику українці будуть платити по-новому!

За електрику українці будуть платити по-новому!

166
0

Побутових споживачів електрики чекають зміни. Замість одного договору з постачальником електричної енергії їх буде 2: відтепер будуть давати загальдомовий договір на підводку електроенергії до будинку і розведення по квартирах, а також індивідуальні договори з постачальниками електрики. Тариф буде розділений на 2 частини.

НКРЕКУ стверджує, що підвищення цін з 1 січня 2019 не буде. Перші платіжки за новими правилами прийдуть в лютому…

З 1 січня 2019 року всі енергопостачальні компанії зобов’язані відокремити свою діяльність з розподілу електроенергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго). Компанії розділяться на оператора системи розподілу і постачальника з окремими рахунками і ліцензіями.

Оператор системи розподілу повинен відповідати за якість і надійність електропостачання; управляти системою розподілу; експлуатувати і ремонтувати лінії електропередачі, підстанції та інші енергооб’єкти; виконувати підключення / відключення до системи розподілу (лініях); встановлювати лічильники електроенергії і фіксувати їх показання.

Постачальник, крім власне поставки електроенергії споживачам, також буде обслуговувати клієнтів з питань нарахувань та розрахунків вартості та умов оплати і надавати додаткові послуги, наприклад, щодо збільшення енергоефективності.

Треба сказати, саме останнє, чого чекають зараз від цього нововведення рядові споживачі, – досягнення заявленої мети: запуску повноцінного ринку електроенергії. А ось в тому, що всі витрати на оформлення окремих рахунків, розрахунки, паперообіг та інше будуть в підсумку перекладені на них, – абсолютно не сумніваються!

Підвищення тарифів теж незабаром гряде!… З 1 липня 2019 року запущена нова модель функціонування ринку електроенергії.

Ця реформа передбачає, що НКРЕКУ більше не буде займатися процесом регулювання цін у сфері електроенергетики. Формула Роттердам +, яка поки використовується при розрахунку прогнозної оптової ринкової вартості електроенергії, буде скасована. Населення буде прирівняне до другого класу промислових споживачів і позбудеться перехресного субсидування.

Регулювати вартість електроенергії будуть ринок і ситуація на енергетичній біржі.

У зв’язку з цим фахівці стверджують, що після повноцінного запуску нової моделі ринку електроенергії відбудеться істотне збільшення тарифів для населення. Це пов’язано з необхідністю серйозної модернізації українських енергомереж.

Ну а шалене зростання цін на енегрогосії завдяки уряду Порошенка і Гройсмана можна показати так:

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я