На голову Новини За двоставковий тариф – у відставку

За двоставковий тариф – у відставку

227
0

Депутати Львівської міської ради проголосували за розпуск виконавчого комітету. Причиною для цього рішення став двоставковий тариф на теплопостачання, за яким споживачі зобов’язані сплачувати за опалення протягом всього року.

 

Депутати Львівської міської ради проголосували за розпуск виконавчого комітету. Причиною для цього рішення став двоставковий тариф на теплопостачання, за яким споживачі зобов’язані сплачувати за опалення протягом всього року.

"ЖЕКи беруть гроші за тепло, якого не виробляють. Вони не мають навіть ліцензії на цю послугу. Якщо немає тепла, люди ідуть в ЖЕКи скаржитися. Там кажуть – ідіть в теплоенерго. Ідуть туди, там відповідають – ми з вами не укладали угоди, які претензії, ідіть в ЖЕК", – розповів Руслан Кошулинський, один з ініціаторів розпуску виконкому.

Прийняте львівськими депутатами рішення могло б стати важливим прецедентом для скасування двоставкового тарифу в масштабах України. Втім, за повідомленням ІА «Україна Комунальна» з посиланням на прес-службу Львівської міськради, мер А. Садовий наклав вето на 5 ухвал, що розглядались під час пленарного засідання 29 вересня. Як прокоментував цю ситуацію його заступник, Олег Синютка: «якщо двоставковий тариф скасують, то опалювального сезону у Львові може не бути взагалі, оскільки тариф дорівнюватиме нулю. Нових тарифів Львову ще не розписували».

Чинне законодавство про місцеве самоврядування передбачає за міським головою право зупиняти рішення відповідної ради та вносити його на повторний розгляд із обґрунтуванням зауважень. Водночас, ст. 59, п.4. Закону України «Про місцеве самоврядування» надає депутатам важливе право долати зауваження міського голови та підтверджувати своє попереднє рішення за допомогою двох третин голосів депутатів від їх загальної кількості. В цьому випадку мер зобов’язаний підписати відповідний документ, який набирає чинності у встановлені терміни. А отже у депутатів все ж є шанс скасувати «двоставковий лохотрон» в своєму місті.

Але то у Львові, а ось враховуючи персональний склад вінницької міської ради та особисту позицію Володимира Гройсмана з цього питання, подібних сенсацій нам не дочекатись. А тож платити за опалення навіть в літку нам доведеться доти, доки не зміниться влада в нашому місті.

МАКСИМ ВОЛОСЕВИЧ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я