Економіка ЯК російські олігархи заволоділи українськими облгазами!

ЯК російські олігархи заволоділи українськими облгазами!

370
0

Як так сталось, що НАРОДНИМ майном заволоділи олігархи-ненажери типу Фірташа й Ахметова? А ось як…

Облгази «газорозподільні компанії» виникли внаслідок того. що російські олігархи до 1998 року приватизували юр/особу – радянські підрозділи “Укргаз”…

При тому газові мережі (мережі низького тиску) вони не приватизували, державне і комунальне майно у вигляді трубопроводів і споруд на них не привласнили, лише приватизовано доступ до потоку грошей, платежів і до алгоритму поставки газу, власник систем (держава, громада, приватний інвестор) не висунули вимог до оператора щодо модернізації, інвентаризації, експертизи технічного стану мереж:

Акції ПАТ «Вінницягаз» належать компаніям: ПрАТ «Газтек» 48,8 % (засновники – 4 компанії з Кіпру), +ТОВ «Транзит-Інвест» 24 % (засновники – п’ять кіпріотських компаній, кінцеві бенефіціарні власники – кіпрська фірма та чотири кіпрота), +Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» 25 %. (засновано Кабінетом Міністрів України).«Вінницягаз» належить до Group DF -диверсифікована міжнародна група компаній, що здійснює свою діяльність у країнах Європи та Азії. Засновник та власник Group DF – Д. Фірташ у 2007 році консолідував у групу власні активи. Доцільно направити запит на отримання публічної інформації до Кабінету Міністрів України.

Вказати: Вбачається, що газова компанія ТОВ «Вінницягаз» з кіпрськими коріннями працює по … вкраденим у Уряду документам. Договорів про передачу газови мереж трубопроводів в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості немає. За що введена абонплата? Компанії, які постачають природний газ, зокрема ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ» і ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ» незаконно користуються газорозподільними мережами.

На підставі ст.6 п.5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідно якої «Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Просити; «Надати копії договорів з додатками і актами прийому-передачі, відповідно до яких ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ» отримало право на господарське використання державного майна для розподілу природного газу».


– Закон “Про ринок природного газу” – з 2016 року складову тарифу – за доставку, використання Газо-Розподільних Систем (ГРС), за безпеку газопоставок – сплачують кінцеві споживачі, два договори: договір з постачальником газу ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ» + договір і з оператором ГРС ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ», обовязок споживача укласти договір тільки з монополістом оператором, хто одержить право користуватися мережами від власника таких мереж, невідомий правовий механізм їх (газорозподільних мереж) передачі. (оренда, концесія чи інший правовий механізм); … український ринок постачання газу населенню “досі охоплений систематичною корупцією, джерелом якої є посередники, контрольовані Дмитром Фірташем”.

Усунення цих посередників з ринку збільшило б прозорість та підзвітність і наблизило б Україну до вільного ринку, йдеться у зверненні.

Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія США, є незалежною владною установою Сполучених Штатів, яка була заснована Конгресом у 1975 році для моніторингу виконання Гельсінських угод та інших зобов’язань в рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі. 

В США закликають Україну позбутися газзбутів Фірташа!

Представники державних органів США закликають українську владу якнайшвидше реформувати ринок постачання газу населенню.

Про це йдеться у листі Комісії з безпеки та співробітництва в Європі на адресу президента Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, який є у розпорядженні Економічної правди.

“Закликаю вас завершити економічні та ринкові реформи, які ви зобов’язалися провести після ухвалення в квітні 2015 року Закону України “Про ринок природного газу”. Україна зробила важливі кроки в напрямку реформування економіки, антикорупційної системи та сегментів внутрішнього енергетичного ринку. Однак, незважаючи на ці досягнення, важливі реформи залишаються незавершеними”, – йдеться у листі.

На думку Комісії, український ринок постачання газу населенню “досі охоплений систематичною корупцією, джерелом якої є посередники, контрольовані Дмитром Фірташем”.

Усунення цих посередників з ринку збільшило б прозорість та підзвітність і наблизило б Україну до вільного ринку, йдеться у зверненні.

“Нагальність цих реформ підсилюється загрозою енергетичній безпеці України та політичній стабільності Європи з боку “Північного потоку – 2”. Президент Трамп зробив протидію будівництву “Північного потоку – 2″ пріоритетним напрямком. Але Сполучені Штати не можуть цього зробити без активної партнерської підтримки України”, – йдеться в заяві.

“Завершивши реформи, Україна зможе залучити більше іноземних інвестицій та зберегти за собою роль держави-транзитера енергоресурсів”, – вважають в Комісії.

Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія США, є незалежною владною установою Сполучених Штатів, яка була заснована Конгресом у 1975 році для моніторингу виконання Гельсінських угод та інших зобов’язань в рамках Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

До Комісії входять дев’ять членів Палати представників, дев’ять членів Сенату та по одному представнику від Державного департаменту, Міністерства оборони та Міністерства торгівлі.

Головою та співголовою комісії є члени Палати представників та Сенату, які змінюються кожні два роки зі скликанням Конгресу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я