На голову Сфера ЖКГ ЯК російському олігарху Павлу Фуксу дісталися газові родовища України?

ЯК російському олігарху Павлу Фуксу дісталися газові родовища України?

134
0

Скандальна історія із втратою державного контролю над українськими ЗАГАЛЬНОНАРОДНИМИ газовими родовищами на користь російського олігарха Павла Фукса отримала своє продовження…

В НАК “Надра України” прокоментували ситуацію та спробували пояснити, як сталося так, що держава спочатку вкладала мільйонні інвестиції у приватну компанію “ІСТ Юроуп ПЕТРОЛЕУМ” (попередня назва “Голден Деррік”), видавала їй “пачками” ліцензії на газові родовища, а потім неочікувано відмовилася від своєї долі там.

В “Надрах України” скаржаться, що за весь цей час державна компанія не отримала жодних дивідендів від компанії Фукса, і не мала впливу на її господарську діяльність, з цим начебто і пов’язаний вихід з компанії.

“З 2007 року НАК “Надра України” була Учасником ТОВ “Голден Деррік”, яке згодом було перейменовано у ТОВ “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ”. Частка Компанії у Статутному капіталі Товариства складала 33%. Іншим Учасником Товариства була Компанія “ХАРТЛОГ ЛІМІТЕД” з часткою — 67%. Таке співвідношення активів не давало реальної можливості для Компанії впливати на господарську діяльність Товариства та позбавляло її будь-яких “важелів впливу” на прийняття управлінських рішень. За підсумками комерційної діяльності Товариства, Компанія не отримала жодних дивідендів.

До того ж до Компанії зверталося ТОВ “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ”, яке повідомляло про необхідність інвестування мільярдних вкладень в господарську діяльність Товариства. Компанія на сьогодні не володіє такими коштами, адже геологічна галузь практично не фінансується державою, і НАК “Надра України” враховувала, що в перспективі, за відсутності наших інвестицій, може втратити будь-які активи, які були там наявні”, – заявили в НАК “Надра України”.

Зауважимо, що держава вклала в приватну компанію Фукса щонайменше 11 млн грн бюджетних коштів. До того ж, Державна служба геології та надр, яка є власником акцій НАК “Надра України” у 2017 році в один день видало “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ” 16 ліцензій на газові родовища (один із рекордсменів).

Тож виходить так, що держава сприяла зміцненню приватної компанії Павла Фукса, а потім добровільно відмовилась від своєї долі там. До речі, “ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ” навіть не платить податки державі – борг компанії досяг вже майже 2 млн грн.

В НАК “Надра України” в свою чергу стверджують, що не просто віддали свою долю, а продали її. Але вартість такої угоди поки невідома… Тож, очікуємо оцінки ситуації з боку НАБУ.

Водночас, журналіст Дмитро Гнап нагадує історію цієї приватної компанії, яка починається ще з колишнього функціонера міністерства екології Едуарда Ставицького.

“Ми стаємо свідками масштабного пограбування країни!!! На це не зважився режим Януковича. А при Порошенко це сталося. Держава подарувала Фуксу свою частку в численних газових родовищах!!!

Коротко історія питання.

За часів Януковича “сімейний” міністр енергетики Ставицький створив фірму “Голден Деррік” на яку вивів тридцять газових родовищ. В “Голден Деррік” 33% належало державі через НАК “Надра України”, а решта 67% контролював Ставицький. Державна частка потрібна була Ставицькому, щоб отримати надра безкоштовно.

А потім стався Євромайдан. Ставицький втік з країни, кинувши будинку 42 кілограми золота і 5 000 000 доларів. Газові надра він теж не міг прихопити з собою. Вони повернулися державі. Але … Але … Через деякий час “Голден Деррік” прибрав до рук Фукс. Фукс дружить з Аваковим і часто вештається в Адміністрації Президента Порошенка.

Фукс перейменував “Голден Деррік” на “Іст Юроуп Петролеум”. І став забирати назад в державу численні газові родовища. Майже всі три десятка газових площ виявилися в руках Фукса і “Іст Юроуп Петролеум”.

Але, нагадаю, в цій фірмі була ще державна частка – 33%. Тепер її немає. НАК “Надра України” подарували Фуксу цю частку. Це третина власності в десятках газових родовищ. Тому що НАК “нераціонально займатися цими надрами”. Нераціонально, розумієте?

Скільки ми всі втратили? Сотні мільйонів доларів. Можливо, набагато більше. Точна сума невідома”, – нагадав Гнап у себе в Facebook.

Раніше Генеральна прокуратура України повідомляла, що розслідує законність видачі ліцензій “Іст Юроуп Петролеум”.

Також нагадаємо, нещодавно Фукс був затриманий у Мексиці прикордонною службою. Зі слів міністра закордонних справ Павла Клімкіна, до Фукса були питання щодо наявності дозволу на в’їзд в країну. Небажаний гість він і в США.

А от дочка Фукса, за повідомленнями ЗМІ, одружена з онуком правої руки Муаммара Каддафі – Масуда Абделхафіда…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я