На голову Економіка Як міська рада отримує мільйони з ремонту ліфтів у Вінниці!

Як міська рада отримує мільйони з ремонту ліфтів у Вінниці!

357
0
Немає опису світлини.Як міська рада отримує мільйони з ремонту ліфтів у Вінниці та перекладає фінансування ремонту на вінничан.
У великих приватних будинках, в яких живе команда Сергія Моргунова, немає такої розкоші, як ліфти. Але тисячі вінничан щодня користуються цим «транспортним засобом». Про їхній стан у старих багатоповерхівках можна говорити вічно. Застрягнути в ліфті страшно, застрягнути у аварійному ліфті старої багатоповерхівки ще страшніше.
Чи турбуються чиновники з Вінницької міської ради про безпеку своїх громадян? Швидше за все, тільки за тих, хто може заплатити 30% за програмою співфінансування і ще й з переплатою. Про це свідчать декілька звернень вінничан до заступника міського голови Миколи Форманюка та директора департаменту житлового господарства Романа Фурмана.Микола Форманюк: «Ті, кого назвали «тітушками» - це працівники ТТУ,  шляхового управління, енергоуправління і решти комунальних підприємств  міста» | Всі Новини Вінниці
Ціни на ремонти ліфтів у кожному будинку та під’їзді оцінюють в різні суми. Якщо, наприклад, ремонт ліфта у третьому під’їзді на першому Київському провулку, 64 коштував 105 395 гривень (завдяки тендеру чиновники зекономили цілих 5 гривень) , то в другому вже на 10 тисяч більше . Але це дрібниці в порівнянні з ремонтом у третьому під’їзді по вулиці Пирогова 117-А , який обійдеться у 219 500 гривень. А в сусідньому під’їзді коштуватиме 178 800 грн.
В інших містах кошти на ремонт виділяються з бюджету. Так, в Полтаві у 2019 році на ремонт виділили 30 млн. гривень . В Дніпрі на ремонт 166 ліфтів міська влада виділила 30 млн гривень. У Львові на обслуговування ліфтів у 2019 році виділили значно менше – лише 7 мільйонів.
У Вінниці ж ремонтом ліфтів переважно займається міське комунальне підприємство «Вінницяліфт». На сайті Вінницької міської ради ви не знайдете нових звітів про діяльність або про структуру підприємства. Схоже, працівники настільки завзято зайняті ремонтом ліфтів, що забули про всі можливі звіти та про таку розхвалену прозорість.Пов'язані одним власником фірми позмагалися за обслуговування ліфтів у  Жмеринці | | БЛОГЕРИ
Участь у тендерах підприємство «Вінницяліфт» бере у форматі допорогових закупівель. Тобто, альтернативних конкурентів у Вінниці нема: або ремонтуєте у КП або сидите зі зламаним ліфтом. За неповних 4 роки діяльності на тендерах «Вінницяліфт» заробило більше 40 мільйонів гривень, половина суми – від департаменту житлового господарства Вінницької міської ради.
Кожен вінничанин сам може вирішити, як працює дане комунальне підприємство і чи раціонально отримує кошти з міського бюджету.
#міськрада #ліфти #ремонт #корупція #ДБР