На голову Новини Вся краса схеми Роттердам + в деталях

Вся краса схеми Роттердам + в деталях

176
0

Люди з Донбасу пишуть про те, що зараз під виглядом вугілля на ТЕС з неконтрольованої зони масово транспортують вугільні шлами антрациту групи «А».

Їх за накопичилися гори — біля збагачувальних фабрик. Раніше нікому не були потрібні — було багато вугілля. Та коли зменшився видобуток антрациту про них згадали. На ТЕС хоч шлам, хоч вугіль перемелюють в пил, який подають до котла в суміші з повітрям. Шлам нікому не був потрібен до певного часу.. Зараз оті шлами, накопичені за десятки років, просто грузять до вагонів , як землю, і отримують гроші …. як за вугілля.

Цікаво, які екологічні наслідки спалення шламів на ТЕС? Зрозуміло, що шлаку утворюється більше. А як з викидами? Дивно, що у ході дискусії у ЗМІ про цю деталь ніхто не згадує. І дивно, що на жоден ефір не були запрошені технологи з ТЕС, які знають тонкощі цієї «технології».

В цьому не має нічого нового. І помиляються ті хто думає, що про це і такі схеми не знають. Знають і в ДТЕК, і керівництві регіону, знають у ВР, в Мінпаливенерго, в Кабміні і Гройсман теж!, повідомляє “Голос Народу” з посиланням на blogger.com.ua.

Ці схемі крадіжок (афер) та відмивання коштів в енергетичній сфері відомі ще з 90-х.

Схеми дуже прості.

  1. Добутий антрацит звозиця на підготовлені невеличкі полігони (площадки). Туди ж привозять або шлам, або породу (низько колоритне вугілля, яке звичайно вивозять на породні відвали). Гусінічними тракторами, які пересуваються по полігону і крутяться, все це перемішують. Це роблять посередники, які купують вугілля на шахтах, а шлами на ЦЗФ (центральні збагачувальні фабрики). Шлами в десятеро дешевше ніж вугілля. Порода практично безкоштовна. Але ця суміш продається як якісне вугілля. Керівники ТЕС і ТЕЦ це все знають і задіяні в цих схемах. Я в ті часи в Горлівці був депутатом і мене возили і показували ці полігони, у тому числі на станції Микитівка в Горлівці. В цих схемах були задіяні і керівництво «регіоналів» в області, і правоохоронні органи. Відкати в цих схемах шалені.

  2. Вугільний шалам це вугільний пил, якій утворюється на ЦЗФ коли вугілля промивають і збагачують вилучаючи з нього породу та каміння. Шлами накопичуються в шламовідстійниках. Коли відстійники висихають, шлами вилучають. Вже давно відомі технології спалювання цих шламів на ТЕС. Шлами це теж вугілля але з домішками пилу породи та каміння). В часи СРСР зі шламів робили вугільні брикети для котелень та продавали населенню для печей.

Так вот є ще одна схема. Шлами та породу продають на ТЕС і ТЕЦ як низькокалорійне вугілля. Керівництво електростанцій укладає угоди з приватними науковими підприємствами, які наче б то є розробниками технології спалювання цього вугілля в котлах ТЕС (так званий «кіп’ячий слой») та отримують відсотки на свої рахунки за втілення. Керівництво електростанції отримує відкат, а інші кошти зникають.

ДТЕК (Ахметівська компанія) напевно використовує ці схеми. Тому і Міністерство і керівництво Кабміну здійняли такий галас.

Низькокалорійне вугілля можуть спалювати на наших ТЕС та ТЕЦ. Можуть спалювати шлами і навіть породу. Проблема тільки в калорійності та зольності (більше відходів). Тобто з таким паливом проблем більше але це паливо в рази дешевше. (Я у 80-х працював в Горлівському Південному відділені Всесоюзного Теплоенергетичного Інституту, який розробляв і втілював ці технології на Слов’янській та Курахівській ГЕС та ГРЕС. Тому мені все це відомо.)

Коли Ющенко став Президентом, а Тимошенко прим’єром, тоді в Донбасі ці схеми прокуратура виявляла та придушувала. Але зараз все під контролем ДТЕК. Ця компанія наче б то купує тільки якісне вугілля, генерує електроенергію в тариф якою включені ціни на вугілля Аргентинські (міжнародні). Уявляєте якій шалений підйом. Навіть якщо в ціну енергії включити вартість донецького реального Антрациту, афера все одно буде давати прибутки за які можна купити не тільки Уряд.

Олександр Багін

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я