Новини Український бізнес у тісному сусідстві з африканським…

Український бізнес у тісному сусідстві з африканським…

313
0

Поки чиновники звинувачують патріотів, які критикують владу, у роботі на Москву, з’являються перші у новому 2017 році міжнародні рейтинги. Один з них, від дослідницького інституту США The Heritage Foundation. Згідно з його оцінкою, Україна зайняла 166-е місце з 180 країн у світовому рейтингу економічної свободи.

Українська економіка через політичну кризу і військових дій на Донбасі залишається однією з найбільш репресивних економік в Європі, – йдеться у доповіді. Україна набрала 48,1 балів, це на 1,3 бала вище, ніж в 2016 році. При цьому середній бал в регіоні – 68, а в світі – 60,9. Одними із значних проблем економіки названі: верховенство закону, державні витрати і інвестиційна свобода. Крім України, до списку країн з репресивною економікою входять ще 22 країни. Поруч з Україною у рейтингу – Ангола та Сурінам.

Ось посилання на ресурс – http://www.heritage.org/index/ranking

РФ, між іншим, на 114 місці, а Китай – на 111. Там теж немає чим пишатися.

Але все питання у тому, що комуністичний Китай та “ФСБ-шна” сировинна економіка Росії як раз і не женуться за економічною свободою. Для задоволення їхніх еліт цілком вистачає сировинних монополій та державних підприємств.

І, наприклад, такі показники, за якими, у том числі, розраховується індекс економічної свободи, як “свобода бізнесу”, “свобода торгівлі”, “свобода фінансового сектору”, “свобода праці”, “монетарна і фіскальна свободи” для РФ та Китаю просто неактуальні.

Чому Україна пасе задніх? А тому, що задекларувавши реформи, які мали б вивести країну до клубу держав з бізнес-кліматом, сприятливим для підприємців, нинішня влада не зробила нічого взагалі. Який може бути бізнес-клімат, якщо лише в останній тиждень грудня 2016 закрились близько 10 тисяч підприємців? Тому що уряд створив такі умови, що працювати у них малому і середньому бізнесу просто неможливо.

Війна і політична криза – це об’єктивні проблеми. Проте Ізраїль (він, до речі, 36 у рейтингу) живе у стані неоголошеної війни десятиліттями і претензій з боку бізнесу до його уряду немає. Принаймні таких, як в Україні.

Питання у політичній волі. У тому, щоб припинити “видоювати” останнє з підприємців і просто дати їм працювати. І не душити корупцією.

А цього, як раз, немає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я