На голову Економіка Вода – до, після або під час …?

Вода – до, після або під час …?

296
0

Вода – дуже важлива складова життя людини.

Правда, в сучасному суспільстві існує багато різних переконань щодо того, коли потрібно цю саму воду вживати. Хтось вважає, що її потрібно пити під час їжі, адже їжа так легше перетравлюється. А є такі, які впевнені, що вода розбавляє шлунковий сік і, навпаки, уповільнює процес перетравлення. Давайте поставимо остаточну крапку в цьому важливому питанні.

Яка щоденна норма?

Кажуть, що в день потрібно пити 2-2,5 літра води. Однак сучасна наука довела, що загальної норми для кожної людини не існує, а кількість необхідної людині води розраховується щодо кількох факторів: вологість, температура повітря, температура тіла людини, його вага, вік і стать, фізична активність, захворювання і схильність до них. На самому те справі, кожній людині важливо уважно прислухатися до свого організму і орієнтуватися на сигнали, яке воно вам подає.

Є маленька порада щодо того, як дізнатися свої потреби у воді. Кожні 30-60 хвилин наливайте собі склянку води і випивайте рівно стільки, скільки зможете випити із задоволенням. Провівши подібний тест кілька днів поспіль ви точно розумієте, скільки води потрібно саме вам.

Коли ж потрібно пити воду?

Вода і їжа – сумісні чи ні? Запам’ятайте – вода зовсім не розбавляє шлунковий сік і не впливає на кислотність. Подібні твердження – усталений міф, який вже давно пора зруйнувати. Воду можна пити в будь-який час – до, під час і після їжі. Однак, потрібно розуміти, яка у вас мета, щоб визначитися з тим, коли пити воду.

Наприклад, вода, яка була випита на голодний шлунок, йде з організму дуже швидко. 300 мл води йде за 15 хвилин. Так що будьте готові до того, що якщо ви випили воду натщесерце і пішли на пробіжку – вам дуже швидко захочеться в туалет. А ось випивати літр води вранці не найкраща ідея, особливо разом з їжею. Це розтягує стінки шлунка, і якщо ви відправилися на пробіжку, то у вас будуть неприємні відчуття в животі.

Під час їжі можна вживати рідину, особливо, якщо ви їсте суху їжу. Вода допоможе поліпшити прохідність їжі, розм’якшуючи її. Після їжі теж можна пити воду, особливо, якщо ваш організм її вимагає. Не забувайте, що кожен організм унікальний, і кожній людині підходить свій особистий рецепт. Немає якогось чіткого правила, немає ідеальної формули.

Слухайте свої бажання, свої потреби і своє тіло, і тільки це допоможе визначити вам, скільки пити води і в який час.

Джерело