На голову Новини Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада! – адвокат

Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада! – адвокат

319
0

Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час – Верховна Рада не проголосувала необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування.

Джерело: адвокат сімей Героїв Небесної сотні Євгенія ЗакревськаАдвокатська дорадча група

Дослівно: “Норму про забезпечення слідства у справах Майдану після 20 листопада  Верховна Рада не проголосувала… “не встигла”. Наступна спроба лише 3 грудня. Тобто 20 листопада у нас таки – “чорна діра”. Передавати справи нема кому, нема куди, і тому … слідство зупиняється”, – зазначила Закревська.

“Напередодні голосування змін до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування справ Майдану і перевести хоча б частину слідчих з Генпрокуратури до ДБР потерпілі, поранені, учасники Революції Гідності прийшли нагадати про важливість цих справ і необхідність негайного голосування поправки. Тому що 20 листопада – дедлайн. Момент, коли слідство зупиниться”.

“Але ВР наплювала на все це. Депутати пішли додому. Розуміючи, що відправляють розслідування у прірву”, – додала адвокат.

Адвокатська дорадча група вимагає від президента України Володимира Зеленського скликати позачергову сесію Верховної Ради для проведення голосування за поправку №318 до законопроекту №2116, яка дозволить зберегти слідство у справах Майдану.

Джерело: заява Адвокатської дорадчої групи,  адвокат сімей Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська

Дослівно: “Вимагаємо не передавати провадження у справах Майдану до ДБР до прийняття поправки, створення управління по Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ”, йдеться у заяві адвокатів.

Деталі: За словами Закревської, наразі президенту необхідно скликати позачергову сесію ВР для продовження розгляду законопроекту і голосування норми про забезпечення слідства у справах Майдану.

“Справи не можна передавати до ДБР до того, як поправку №318 буде проголосовано, у ДБР буде створено управління у справах Майдану, слідчих із ГПУ переведуть до ДБР, бо це означатиме передати справи Майдана просто в руки Портнова (Андрія Портнова – ред.)”, – заявила Закревська.

Нагадаємо,

20 листопада 2019 року органи прокуратури остаточно втрачають слідчі функції, після чого справи Майдану мають перейти частково – до Державного бюро розслідувань, частково – до НАБУ.

14 листопада активісти та родичі загиблих під час Революції Гідності провели акцію під будівлею Офісу президента, вимагаючи ефективного розслідування справ Майдану після переходу їх у підслідність ДБР, створення у ДБР окремого слідчого управління та ухвалення спеціальної поправки, яка дала б змогу слідчим ГПУ перейти до нової структури.

Ось як коментують ЦЕ у соцмережах:

Алексей

До з того, що те сл,ідство “йшло” понад 5 років? На виході повний нуль, тільки гроші транжирили “прохвесіонали”… Де ви бачили владу, яка сама себе накаже і посадить?
Сергей

Ничего, что беркута документацию уничтожили и в рашку сбежали?
Kostiantyn

Ніяк не виходить розслідувати, щоб не вийти на самих себе.
Yuriy

Як можна зупинити те, що стоїть?
Oleksandr

а до этого 6 лет они активно “не зупинялысь”))) мы видим результат