На голову Новини Вінницька міська влада не відмовилась від ідеї прибрати Тараса Шевченка з площі...

Вінницька міська влада не відмовилась від ідеї прибрати Тараса Шевченка з площі Героїв Майдану й хоче там встановити “вишню”!

431
0

Вперто і підступно, міська влада й далі просуває ідею заміни погруддя Тарасу Шевченку на колишній площі Театральній – сьогодні Героїв Майдану на пам’ятний знак в честь Героїв Майдану…

Це шлях провокаційний – мета якого посварити вінничан, українців і протиставити Тараса Шевченка Героям Небесної Сотні – ця ідея могла зародитися тільки в ницих душах! Таким чином міська влада діє єзуїтським способом, створюючи на місці черговий конфлікт, коли одні вінничани будуть відстоювати одну позицію, а інші – протилежну.

Про що ми?

Київські скульптори планують на четверту річницю Революції Гідності встановити оригінальний та символічний пам’ятник героям Майдану у Вінниці на площі Театральній (Небесної Сотні). Пам’ятник буде виготовлено у вигляді дерева вишні…

— Вишня — прообраз України-Матері, що народжує воїнів Світла — квіти на дереві. Квіти, що падають — цвіт нації, загиблі воїни, — розповідає про проект співавторка ідеї Марта Данилюк. 3-метрове бронзове дерево “цвістиме”, на квітках автори нанесуть імена тих героїв Революції Гідності, котрі, на щастя, залишились живими. Небесну Сотню викарбують на тих квітах, які почали осипатись з дерева, та додолу вони не упадуть. Проект скульптури обговорювали з родинами Небесної Сотні, всі були “в захваті” від ідеї та підтримали її. Незабаром буде з’їзд родин у Вінниці і саме тоді обговорюватимуть плани вшанування пам’яті героїв у четверту річницю Революції. Зараз триває робота над скульптурою. Відкриття незвичайної композиції планують 18-20 лютого 2018 р. На подію до Вінниці запросять сім’ї усіх полеглих героїв, які протистояли владі на Майдані.

Здавалося б, все добре і гарно… Але!

Схожу ситуацію вінницька влада під керуванням Володимира Гройсмана “створила” навколо встановлення пам*ятника Тарасу Шевченку! Вінницька громада тривалий час домагалась, щоб монумент славному Пророку української нації був встановлений на площі Театральній. Але явний українофоб Гройсман це вперто блокував різними способами протягом всього часу перебування на посаді вінницького мера! І от маємо “знову”!

Громадський активіст Володимир Барцось:

Хочу нагадати, що десятки років актив вінницької громади домагався спорудження пам’ятника Т. Шевченку на цій площі і ми добре пам’ятаємо, як цей процес блокував особисто В. Гройсман. В результаті міська влада зробила скульптурну композицію біля архіву і музею, а актив Майдану поставив під час Революції Гідності народний пам’ятник Кобзарю на зазначеній площі. Тимчасово, поки не буде вирішено питання спорудження повноцінного пам’ятника. Згодом у зв’язку з тим, що революційні події відбувалися на цьому Майдані, його назвали на честь наших Героїв, логічно – поєднано і Героїв Майдану і їх натхненника Тараса Шевченка. Власне це поєднання і пропонувалося взяти за основу, щоб поєднати майбутній пам’ятник Корбзарю і тематику Героїв Небесної Сотні. Є проектні пропозиції, які міською владою навіть не розглядаються. Крім того, що пам’ятний знак Героям Небесної Сотні вже є на площі Європейській. На площі ж Героїв Небесної Сотні є і табличка і названа вона відповідно. Натомість вкотре ми бачимо проектну композицію, де Кобзаря немає. Це неприпустимо, мало того, що під час міських свят чинуші з міської ради закривають погруддя Т. Шевченка або пересувають його (останній приклад – святкування дня міста), що є відвертою зневагою до пам’яті Кобзаря, так і далі провокують черговий громадський конфлікт. В мене загинув мій товариш і кум – Герой Небесної Сотні Сашко Капінос, іншого Героя – Максима Шимка я знав особисто, і ніхто не може мені закинути якусь упередженість в цьому питанні. Тому закликаю членів ГО Родини Героїв Небесної Сотні не бути заручниками цієї акції і розуміти наслідки таких непродуманих дій. Не можна протиставляти Героїв Небесної Сотні і Тараса Шевченка і якщо міська влада цього не розуміє, то її політичне майбутнє недовговічне, не дивлячись навіть на могутнє вінницьке лоббі у Києві.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я