На голову Новини У Раді зареєстрували законопроект Гройсмана про сигарети по 90 грн за пачку!!!

У Раді зареєстрували законопроект Гройсмана про сигарети по 90 грн за пачку!!!

170
0

18 вересня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований проект закону про підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби.

Ініціатором документа №7110-1 “Щодо наближення ставок акцизного збору на тютюнові вироби до мінімального рівня, який діє в ЄС” є прем’єр-міністр України “реформатор” Володимир Гройсман.

І хоча текст документа ще не доступний на сайті парламенту, вміст документа раніше було оприлюднено Міністерством фінансів. Так, відомство пропонує поступово підвищити податкове навантаження на сигарети до європейських показників. Згідно проекту, ставка акцизу зросте з діючих сьогодні 21 євро до 90 євро за 1000 штук до 2025 року.

Подорожчають цигарки не відразу. Планується, що в 2018 році податок збільшиться на 8,1% (відповідно до прогнозу індексу споживчих цін) і додатково на 20%.

Після чого акцизний збір буде додавати по 20% щороку. Поки не досягне мінімального європейського рівня – 90 євро за кожну тисячу сигарет.

Фахівці вирахували, що при такій податковому навантаженні мінімальна ціна пачки сигарет Україні до 2025 року складе близько 90 грн (виходячи з сьогоднішніх показників курсу гривні). А вже в 2018 році, в разі прийняття законопроекту, сигарети подорожчають приблизно на 7 грн.

“При ставці 90 євро на 1000 штук (нинішній мінімальний акциз в ЄС), ціна пачки складе приблизно 4 євро. А підвищення акцизу в наступному році на 29% збільшить ціну пачки приблизно на 7 грн”, – розповіла експерт українського центру контролю над тютюном ГО “Життя” Оксана Тотовицького.

Аналогічний законопроект п’ятьма днями раніше в парламенті зареєстрував народний депутат Вадим Кривенко (Народний фронт). Його версія проекту є майже точною копією представленого місяцем раніше документа Мінфіну. За тим винятком, що в проекті нардепа №7110 акцизні ставки вказані в національній валюті, а не в євро.

Раніше повідомлялося, що в МОЗ вважають, що в результаті зростання цін на сигарети українці стануть менше хворіти і вмирати.

Також Мінфін пропонує щорічно піднімати акцизи на тютюнові вироби на 20%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я