На голову Економіка Вінничани заборгували майже мільярд?

Вінничани заборгували майже мільярд?

951
0

Вінничани заборгували майже мільярд. Тільки за опалення винні мешканці понад 1300 будинків Тільки за опалення винні мешканці понад 1300 будинків.

У вінничан найбільше проблем з розрахунками за електрику з компанією «Енера» Обласне управління статистики оприлюднило дані заборгованості вінничан за отримані послуги. Гроші винні за всі види послуг — газ, тепло,  гарячу і холодну воду, управління будинком, вивезення відходів. Якщо додати всі суми, виходить майже 900 мільйонів гривень. Найбільше споживачі винні за користування природним газом — 487,5 мільйонів гривень. Борг за електрику — 134,7 млн.грн., тепло і гаряче водопостачання — 127,2 млн., централізоване водопостачання і водовідведення — 72,7 млн., управління багатоквартирними будинками — 50,2 млн., вивезення побутових відходів —15,5 млн.грн.

Пам’ятаєте «відосик» про зменшення оплати?..

З 1 листопада за газ треба буде платити дорожче майже на 35% у порівнянні з тією сумою, яку сплачували у жовтні. Чому за газ маємо платити дорожче, якщо влітку його закупили за дешевшою ціною? На жаль, нам цього не пояснюють. Так само, як не згадують уже про «відосик», записаний Зеленським. Він радісно повідомляв, що знайшли варіант скоротити оплату за житлово-комунальні послуги на половину. Скоротили… За кубометр блакитного палива доведеться викласти з кишені від восьми до дев’яти гривень. Починаючи з серпня, у нас ринкова ціна на газ. Тому точна сума залежить від постачальника, з яким укладено договір. Подорожчав газ — подорожчає опалення. Адже складова газу у виробництві теплової енергії, що подається у наші будинки, становить 80%. Так пояснюють фахівці. Наскільки зростуть тарифи, поки що тепловики не повідомляють.

Експерти прогнозують підвищення вартості опалення приблизно на 15-20 відсотків. Скоро побачимо це у платіжках. На Грибоєдова, 3 заборгували майже 600 тисяч Рекордсменом у несплаті за тепло і гарячу воду є будинок по вулиці Грибоєдова,3. За даними «Вінницяміськтеплоенерго», його мешканці заборгували майже 600 тисяч гривень. Ще в одному будинку сума боргу «перевалила» за 500 тисяч гривень. Знаходиться він за адресою вулиця Жуковського,10. На сайті теплопостачальної організації створили спеціальний розділ для боржників.

Побачити перелік усіх будинків, де мешканці боргують за тепло, можна за цим посиланням. Нині у ньому значиться 1362 житлові будинки-боржники. У мешканців цих будинків сума боргу становить від згаданих вище 600 тисяч до двадцяти гривень. Найбільші боржники Ми розділили боржників за заборгованими сумами. Ось що з того вийшло. Понад 400 тисяч боргують мешканці восьми будинків ( вул. Пирогова, 73-А — 490, 502 тис., Максима Шимка, 32 — 458 тис., Шмідта, 34 — майже 444 тис., Ватутіна, 32 — 436,717 тис.грн.) Понад 300 тисяч — 13 будинків.  Понад 200 тисяч — 57 будинків. Понад 100 тисяч — 208 будинків. Уточнюю, що йдеться тільки про борги за опалення і гарячу воду. До речі, оплату боргів можна розстрочити або, як кажуть, реструктуризувати. Для цього треба укласти договір з постачальником послуг. За даними облстату, цим скористалися з початку року 325 споживачів. Вони уклали договори на поетапне погашення своїх боргів на загальну суму 2729,3 тис.грн.

Звертають  на себе увагу ще такі цифри. Протягом вересня сплачено за житлово-комунальні послуги 290 мільйонів гривень, що становить 109,3% від нарахованої суми. Це з урахуванням погашення поточних платежів і заборгованих сум. З початку року вінничани сплатили за послуги ЖКГ коштів на 108,8%. До уваги знову взято розрахунок ще й за борги.

Джерело

#влада #міськрада #тарифи #ЕНЕРА