На голову Новини Вінницьких селян позбавляють землі та майна

Вінницьких селян позбавляють землі та майна

300
0

 Кримінальні справи, десятки судових рішень, пікетування державних установ та перекриття доріг – такою є боротьба за «спадщину» Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченко с. Вінницькі Хутори, – пише CorruptUA.

 Кримінальні справи, десятки судових рішень, пікетування державних установ та перекриття доріг – такою є боротьба за «спадщину» Колективного сільськогосподарського підприємства ім. Шевченко с. Вінницькі Хутори.

 

Колишні колгоспники переконані, що їх цинічно обманули під час розпаювання власності колективного господарства. Відстоюючи свої права люди не раз пікетували Вінницьку облдержадміністрацію та прокуратуру, а в травні 2009 р. навіть перекрили дорогу кортежу тодішнього президента Віктора Ющенко.

 

На спірних землях колишнього колгоспу будують дороге житло

 

Активність людей пояснити не важко, у колишнього колективного підприємства знаходилось коштовне майно та сотні гектарів землі. Зокрема, КСП ім. Шевченка мав Державний акт на право колективної власності на 912,5 га. Враховуючи, що с. Вінницькі Хутори розташоване практично в межах обласного центру і вартість однієї «сотки» доходить до 3000 дол. США., мова йде про величезні кошти. Пікантності історії додає і той факт, що на момент розпаювання у власності підприємства перебували об’єкти балансовою вартістю понад 3 млн. 300 тис. грн.

 

НА ЖУРНАЛІСТІВ ЧИНОВНИКИ РЕАГУЮТЬ, АЛЕ …. НА ПАПЕРІ

 

Після нашого журналістського розслідування на ситуацію відреагували відразу дві державні адміністрації – Вінницька обласна та Вінницька районна. «Власникам майнових паїв реформованого КСП ім. Шевченка с. Вінницькі Хутори, які не реалізували свої майнові права, рекомендовано провести збори співвласників майнових паїв та поновити роботу комісії з вирішення майнових питань. В подальшому названій комісії провести інвентаризацію майна пайового фонду реорганізованого КСП ім. Шевченка для подальшого розподілу його між співвласниками», – зазначено в офіційному листі Департаменту агропромислового розвитку Вінницької облдержадміністрації.

 

Майно колишнього КСП використовують приватні структури

 

Втім, за словами самих селян, жодних конкретних дій з боку місцевих чиновників вони так і не побачили. Натомість посилена увага журналістів спонукала активність власників ПОСП «Тарас Шевченко». Смерть керівника підприємства Василя Колногозюка (травень 2013 р), майнові питання між селянами та приватними структурами не вирішила.

 

В травні кореспонденти CorruptUA писали про дивний судовий конфлікт між ПОСП «Тарас Шевченко» та ПП «Земіна». Дві фірми оспорювали в Господарському суді питання власності над чималим майном екс-колгоспу. На цю ж саму власність вже 13 років претендують і пайовики колишнього колективного господарства.

 

На колгоспних землях побудували величезний автоцентр

 

Приватне підприємство «Земіна» вимагало витребувати з нібито незаконного володіння ПОСП «Тарас Шевченко» майно загальною вартістю в 671 тис. грн. Серед можливих спірних об’єктів виробничі будинки з господарськими будівлями, споруди контори, автогараж, млин, комора, свинарник, гараж-майстерня, будівлі ферми, будівлі кузні, будівлі паливозаправочної колонки. Згідно матеріалам судової справи орендодавець нібито не допускав ПП «Земіна» до зазначених об’єктів.

 

ФІКТИВНИЙ СПІР ДОПОМІГ СТАТИ ВЛАСНИКОМ?

 

Пояснити обґрунтованість своїх майнових вимог керівник приватного підприємства «Земіна» Олександр Кучер не схотів. «Я не думаю, що це воно так важливо. Справа вирішується в суді», – лише зауважив підприємець.

 

Предмет позову дійсно досить скромний, та враховуючи вартість приміської землі на якій розташовані ці об’єкти, можна говорити про значно більші кошти. Цікаво, що перед смертю пан Колногозюк, в інтерв’ю кореспондентам CorruptUA, називав судову справу банальною спробою захопити дороге майно.

 

Предмет позову та «позиція мовчання» Олександра Кучера здалася нам досить неоднозначною. Адже обидві фірми боролися між собою за і без того спірне майно колишнього колгоспу. Фіктивність у предметі спору побачили і пайовики КСП. «Вони діяли у змові та за допомогою рішення суду хотіли легалізувати це майно у своїй власності», – висловили нашим кореспондентам свою позицію мешканці с. Вінницькі Хутори.

 

Версію людей відносно фіктивного предмету спору теоретично підтвердило і не давне рішення Господарського суду Вінницької області. Феміда встановила безпідставність вимог ПП «Земіна», та визнала за ПОСП «Тарас Шевченко» … право власності на «спірні» об’єкти.

 

Сільське господарство власників ПОСП «Тарас Шевченко» цікавить мало…

 

Виходить, що за допомогою судового «протистояння» двох комерційних структур солідне колгоспне майно майже легітимно стало власністю ПОСП «Тарас Шевченко». До речі, за рішенням Господарського суду було проведено експертизу та встановлено ринкову вартість вказаних об’єктів. Вартують вони кругленьку суму – понад 1 млн. 212 тис. грн.

 

Яким чином тепер вже ніби «законні»господарі будуть розпоряджатися своєю власністю побачимо найближчим часом. В свою чергу вінницькі селяни готуються до чергового витка протистояння за землю на якій вони гірко працювали все життя.

Михайло Хвацький

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я