Новини Вінницькі депутати з громадськістю компроміс так і не знайшли (ВІДЕО)

Вінницькі депутати з громадськістю компроміс так і не знайшли (ВІДЕО)

296
0

Майже дві з половиною години засідала робоча група з числа обласних депутатів та представників громадськості. На меті мали дійти згоди щодо залагодження конфліктної ситуації, що склалася в області. Депутат Вінницької обласної ради Віктор Вікалюк з фракції "Єдність" зазначив, що на Президії облради було вирішено зустрітись із представниками громадськості.

 Майже дві з половиною години засідала робоча група з числа обласних депутатів та представників громадськості. На меті мали дійти згоди щодо залагодження конфліктної ситуації, що склалася в області. Депутат Вінницької обласної ради Віктор Вікалюк з фракції "Єдність" зазначив, що на Президії облради було вирішено зустрітись із представниками громадськості.

 

Tanya5

 

– Потрібно знайти точки дотику та спільні шляхи вирішення проблемних питань, – сказав він. – Ситуація в області стала предметом обговорення у Верховні Раді. Тому треба з’ясувати, чому так сталося.

 

– Всі слова про сепаратизм почались із заяви, яку Микола Філонов написав на Фейсбуці для голови ОДА, – прокоментувала Щербаківська. – І після цієї заяви Аваков сказав, що ми ідіоти і бидло. Хоча вчора Аваков сказав, навпаки, що громадськість потрібно було пускати до залу. Але ж висновок він зробив із заяви Олійника, яку потім підхопили всі сайти. Тому служба безпеки повинна з’ясувати, яким чином все сталося і хто в цьому винний.

 

Більшість спікерів підкреслювали, що масових порушень порядку шостого грудня насправді не було. Не було й захоплення приміщення, тому що захоплюють для подальшого використання, а мітингувальники після обіду звільнили облдержадміністрацію. Натомість депутат облради Роман Аксельрод закликав не зводити все до взаємних обвинувачень.

 

– Вчора на Президії ми створили крихкий, але мир, – зауважив він. – Кожен чимось поступився. Домовились, що всі сторони підуть додому, напишуть свої пропозиції і тут озвучать.

 

Пропонували внести пункти для консолідації зусиль усіх сторін: політикам і громадським діячам уникати публічних висловлювань, які зможуть призвести до протистояння, порушення спокою та правопорядку. Засобам масової інформації: користуватись тільки перевіреною інформацією, уникати тенденційних матеріалів, закликів до протистояння, нестабільності. Правоохоронним органам: забезпечити охорону правопорядку без політичних уподобань та не виконувати незаконних розпоряджень чиновників будь-яких гілок органів влади. Політичним партіям та громадських організацій: толерантно відноситись до своїх опонентів.

 

– Люди прийшли захистити здобутки Майдану. За що загинули більше ста героїв? Вчора ще один майданівець помер. І ми напоролись на те, що робив Янукович: проти людей ставлять міліцію, спецназ, тітушок, – обурювалась громадська активістка Оксана Курнаєва. – Мало того, ще й бронетехніка там опинилась. Хто надав вказівку виставити стільки міліції? Чому техніка, яка має бути на Сході, опинилась тут? А ви пишете — масові порушення. Невідомо, які блогери і журналісти перекручують інформацію. А все дуже просто: регіонали не ходили на сесії, і люди прийшли захистити Свитка. Виявилось, що люди — сепаратисти. Це неможливо апріорі.

 

Найбільшим каменем спотикання стало питання про відставку губернатора. Депутати відмовлялись вносити його у порядок денний на сесію, мотивуючи тим, що питання не проголосують і це знову збурить народ. Представники громадськості знову згадали свої претензії до влади.

 

– Хто запросив на охорону ОДА "тітушок"? Це люди, які фактично спровокували конфлікт та бійню. Хто запросив "Ягуар"? Начальник міліції від цього відмовився, Олійник відмовився, Свитко — теж, – зазначив "свободівець" Володимир Базелюк. – Є сайти, з яких транслювалась інформація на іноземні засоби масової інформації. Вам, як представникам влади, треба звернутись до СБУ, щоб розслідували це. Перевірити і покарати. Питання до міської влади: хто дозволив використання бюджетників в робочий час на так званий Антимайдан?

 

Піднімали також питання переслідування активістів, вимагали звільнити Юрія Хорта до неділі.

 

– Закон потрібно застосовувати для всіх однаково. Ось Хорта затримали, а чому не затримали того міліціонера, що бризкав з балончика сльозогінним газом? Чому не покараний міліціонер, який бив людей кийком? Сутичку спровокували оці особи, — показує фото на планшеті Андрій Вигонюк зі "Свободи". – Це працівники "Гепарду". Люди вважають, що вони винні і вимагають їх покарати.

 

Згадали ситуацію з головними лікарями, адже деякі досі судяться за свої посади.

 

– Є питання по декільком головним лікарям. Але хай це рішення прийме суд, – зауважив Роман Аксельрод. – Щодо Власюка: ми не можемо розглядати це питання на сесії, бо це не комунальне підприємство. І хочу всіх застерегти: не можна сказати, що лікар хабарник, якщо немає рішення суду.

 

Домовились, що всі пункти ще раз опрацюють і знову зберуться на робочу зустріч, щоб підвести спільний знаменник перед сесією Вінницької обласної ради.


Tanya3
Tanya4
Tanya5
Tanya6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Джерело: vlasno

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я