Новини В уряді розповіли, скільки грошей можуть отримати українці за зекономлені субсидії

В уряді розповіли, скільки грошей можуть отримати українці за зекономлені субсидії

390
0

Монетизація субсидій передбачає разову виплату за зекономлену енергію у сумі 135 грн за та близько 700 грн за зекономлений обсяг газу.

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Процес переоформлення субсидій на наступний період відбувається за графіком, і станом на середину липня рівень переоформлень становить у середньому 75-76%. Так само за графіком відбувається збір даних для монетизації субсидій, зекономлених під час опалювального сезону 2016-2017 років. Про це повідомив директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Він нагадав, що робота з монетизації субсидій цього року проводиться за ініціативи Уряду і відбувається з метою стимулювання громадян економно споживати енергоресурси. За рішенням Кабінету Міністрів, монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу –  100 кубометрів. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин  – 135 грн за зекономлену електроенергію та близько 700 грн за зекономлений обсяг газу.

«Орієнтовно під монетизацію підпадають близько 2 млн домогосподарств, і  станом на кінець минулого тижня за коштами з відповідними заявами звернулися 48% громадян, які мають право на їх отримання. В середньому сума виплат становить близько 130 грн за електроенергію, і близько 630 грн за газ», – повідомив Віталій Музиченко.

Він нагадав, що громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня звернутися до органів соціального захисту із відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти.

«Зараз можемо говорити про те, що це пілотна версія монетизації, яка в подальшому може розглядатися в більш широкому аспекті. Все йде за графіком. Прийом заяв (на монетизацію) стартував 1 червня, і ми наразі перебуваємо на екваторі процесу, – додав посадовець. – Всі видатки, які потрібно буде покрити, є. Уряд виконує зобов’язання, які на себе брав. І всі, хто звернеться до вересня за отриманням коштів, на початку опалювального періоду їх отримають».

Віталій Музиченко також повідомив, що процес перепризначення субсидій на наступний опалювальний сезон також перебуває під повним контролем Уряду.

«На кінець минулого тижня перепризначено 75-76% субсидій на наступний опалювальний сезон. Ситуація в розрізі регіонів поки що нерівномірна. Хтось провів процес краще, хтось гірше. Наприклад, якщо говоримо про Чернігівську область, то два тижні тому область цю роботу  завершила в повному обсязі. Дніпропетровська, Харківська, Полтавська області – в цих регіонах робота проведена на 95-99%. А є регіони, де достатньо низький рівень відповідного опрацювання. Можемо говорити про 45-50% у Волинській, Луганській, Миколаївській, Чернівецькій, Хмельницькій областях. До кінця місяця роботу цю треба завершити. І за динамікою ми бачимо, що ситуація виправляється», – сказав Віталій Музиченко.

 

«Вголос»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я