Економіка В Україні стрімко дорожчають ліки. Що буде далі?

В Україні стрімко дорожчають ліки. Що буде далі?

383
0

Вартість препаратів зростає, і винні в цьому курс долара, дефіцит палива та складна логістика.

За різними підрахунками ціна на медичні препарати зросла до 60%.

Дефіциту ліків не має й бути не повинно, запевняють виробники. «Він був на самому початку війни, бо деякі компанії призупинили свою діяльність, але сьогодні всі відновили роботу і працюють в штатному режимі», – запевняє голова асоціації виробників ліків Петро Багрій.

Вартість препаратів зростає, і винні в цьому курс долара, дефіцит палива та складна логістика.

«Логістика сьогодні особливо з Азії стала значно дорожча, виросла в 3 і більше, а вже не кажу про час доставки продуктів, щоб замовити ліки і поставити їх до України – це 100 днів. Раніше літаком прилітали, а сьогодні тільки авто, та ще треба знайти компанію, яка згодиться їхати до України», – додає Багрій.

75% відсотків ліків в наших аптеках – українські, але компоненти та сировина з якої їх виготовляють – імпортна і вона  в усьому світі  подорожчала. «Скло подорожчало в усьому світі, субстанція подорожчали , упаковка подорожчала… Все привело до підняття цін на лікарська засоби», – додає експерт.

Через бойові дії найбільший виробник медпрепаратів країни компанія  «Фармак» втратила  склад з ліками та сировиною на 1,5 мільярди гривень на Київщині. Розграбовано та знищено пів тисячі аптек.

«До війни в Україні працювало понад 20 тисяч аптек, а це на душу населення  у два з половиною рази більше ніж, наприклад, в Німеччині. Тож, аптеки, які залишилися, попри відтік працівників, цілком задовольняють український попит.  Він нині впав на третину.  Бо 6,5 мільйонів потенційних споживачів – переважно жінок та дітей, виїхали за кордон.  А ще українці почали  купувати лише критично необхідні препарати», – каже директор аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

На окупованих територіях ситуація з ліками критична. Росіяни крадуть та вивозять медпрепарати й обладнання з лікарень. Й не дають Києву завести життєво необхідні препарати від гіпертонії та інсуліни. Дефіцит ліків для онкохворих, людей із діабетом, туберкульозом та проблемами з щитовидною залозою нині і в Маріуполі. А в окупований Херсон ліки привозять з Криму та Росії й продають із багажників авто на місцевих ринках.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я