На голову Економіка В СБУ зайнялися «золотою» сіллю для мерії Вінниці!

В СБУ зайнялися «золотою» сіллю для мерії Вінниці!

630
0

В СБУ відкрили кримінальне провадження за фактом махінацій під час закупівлі департаментом комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради солі для посипання вулиць. Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 КК.

Йдеться про закупівлю солі майже на 10 млн гривень у зареєстрованого в Вінниці на місцеву жительку Таїсію Ковальчук ТОВ «Мегаукрбуд» в кінці 2019 року.

Слідство з’ясувало, що сіль «Мегаукрбуд» закуповувало не безпосередньо у виробника ДП «Артемсіль», а через підконтрольні підприємства, таким чином сильно завищивши її вартість.Наприклад, ТОВ «Мегаукрбуд» закупило 1,7 тис. Тонн солі у підконтрольних вінницьких ТОВ «Вінпром торг» і ТОВ «Будвінтекс». Сіль у них фірма нібито закупила за ціною 1,8 тис. Гривень за тонну без ПДВ. При цьому, згідно з документацією ТОВ «Вінпром торг», на підприємстві була всього одна операція з придбання промислової солі – 420 тонн за ціною 617,2 гривні за тонну без ПДВ.
Ще один постачальник, ТОВ «Будвінтекс», за вказаний період сіль взагалі не купувало, так що як ці дві фірми поставили 1,7 тис. Тонн солі ТОВ «Мегаукрбуд» і звідки вона взялася – окреме питання.
Залишок солі, 2,5 тис. Тонн, ТОВ «Мегаукрбуд» закупило у ТОВ «Фірма« Каре »з Фастова за ціною 617,2 гривні за тонну з ПДВ, а поставляло всю цю сіль Вінницькому міськраді вже за ціною 2,2 тис. гривень за тонну з ПДВ.
Паралельно слідчі з’ясували, що ще на етапі торгів мав місце тендерний змову. Конкурентами ТОВ «Мегаукрбуд» були ТОВ «Торгбудпром» і ТОВ «Спектор-груп».
Вінницьке ТОВ «Торгбудпром» оформлено на Андрія Клімченко, який також заснував ТОВ «Укрмігальянс» та ГО «Розвиток по-європейськи» з Іриною Українець і Леонідом Ковальчуком. Останній з Назаром Когутницький і Юрієм Сисоєвим володіє ТОВ «Віндорбуд», зареєстрованому в одному будинку з ще однією фірмою Таїсії Ковальчук «Будторгеліт».
Аналогічним чином через того ж Леоніда Ковальчука, простежується зв’язок між ТОВ «Мегаукрбуд» і ТОВ «Спектор-груп» (на даний момент – ТОВ «Криворіжсталь-Б» – Ред.).

В результаті на початку березня СБУ влаштувала обшук в квартирі Таїсії і Леоніда Ковальчуків, вони живуть разом, а також в офісі ТОВ «Мегаукрбуд» після чого вінницький міськсуд наклав на вилучені докази арешт.

Джерело

#влада #корупція #міськрада #сіль #СБУ