Сфера ЖКГ Українцям назвали реальний тариф на електроенергію: вчетверо вищий за попередній

Українцям назвали реальний тариф на електроенергію: вчетверо вищий за попередній

468
0

В Україні з червня підвищили тариф на електроенергію. Проте він не відповідає економічним критеріям. У НКРЕКП назвали реальний тариф на комунальну послугу.

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, повідомили, що електроенергія для населення має продаватися по 5,50 грн/кВт*год. За даними регулятора, зараз українці платять за тарифом, що покриває трохи більше чверті витрат на виробництво та доставку електрики споживачам, а також оподаткування.

Як формується ринковий тариф на електроенергію

Тариф на світло формується зі середньозваженої ринкової ціни купівлі-продажу електроенергії за добу вперед, тарифів на послуги з передачі та розподілу, а також оплати універсальних послуг постачальнику.

У квітні поточного року тариф становив 2,81 грн/кВт*год без врахування податку, а тариф на послуги з передачі та розподілу — 0,43 грн/кВт*год та 1,32 грн/кВт*год без урахування ПДВ. Вартість послуг постачальника універсальних послуг склала 0,115 грн/кВт*год без урахування ПДВ, що становить 20%. Таким чином, виходить 5,50 грн/кВт*год.

Як змінилися тарифи на електроенергію в Україні

Раніше українці, які використовували до 250 кВт*год на місяць, платили по 1,44 грн/кВт*год. За використання 250 кВт*год на місяць потрібно було оплачувати по 1,68 грн/кВт*год. З 1 червня побутові споживачі платять по 2,64 грн/кВт*годину. Цей тариф діятиме до 31 грудня, а потім может бути переглянутий.

Українцям назвали реальний тариф на електроенергію: вчетверо вищий за попередній

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що таким чином платіжка за електрику в середньому зросла на 250 грн. Українці вже почали одержувати нові рахунки за комуналку. Суми зросли на 300–500 грн. На багатьох споживачів ще чекає неприємний сюрприз, бо вони отримують платіжки у другій половині місяця.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я