Політика Майже половина українців, які виїхали до Німеччини, не хочуть повертатися.

Майже половина українців, які виїхали до Німеччини, не хочуть повертатися.

236
0

Близько 44% українців, які виїхали від війни до Німеччини, заявили, що мають намір залишитися або на кілька років, або навіть назавжди порівняно з 39% у попередньому опитуванні.

Про це пише Bloomberg із посиланням на дані Німецького інституту економічних досліджень.

Згідно з опублікованим у середу опитуванням, понад 1 млн українських біженців приїхало з України до Німеччини, рятуючись від російського вторгнення.

Приблизно через рік після їхнього прибуття 18% знайшли роботу. Три чверті відвідували мовні курси або вже закінчили їх, що є важливою умовою для того, щоб знайти роботу. Три чверті біженців відвідували курси німецької або вже закінчили їх.

Дослідження також показало, що жінкам із дітьми знайти роботу складніше. Половина українських жінок, які приїхали до Німеччини як біженці після вторгнення Росії до країни на початку 2022 року, мають із собою як мінімум одну дитину.

Тільки 3% жінок з маленькими дітьми працюють, в основному тому, що їм нема на кого залишати дитину. При цьому з чоловіків з маленькими дітьми працюють 23%, бо за них зазвичай є дружини.

За словами Андреаса Етте, керівника дослідницької групи з міжнародної міграції у Федеральному інституті демографічних досліджень, наявність часу, достатнього для догляду за дітьми важлива, “для того, щоб батьки могли відвідувати мовні курси та працювати, а діти могли вивчати мову, мати структуроване повсякденне життя та заводити друзів”.

Опитування, до якого увійшли відповіді 7000 українських біженців, які мешкають у Німеччині, є спільною роботою берлінського інституту DIW, Інституту досліджень зайнятості, міністерства міграції та біженців, а також Федерального інституту демографічних досліджень.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я