Новини Україна може отримати компенсацію за Крим і Донбас – юрист

Україна може отримати компенсацію за Крим і Донбас – юрист

374
0

Якщо Україна подасть комплексний позов до Міжнародного комерційного арбітражу та судів іноземних держав з метою захисту прав суб’єктів господарювання в Криму та на сході країни, то тоді є гарні шанси виграти ці справи, вважає юрист Іван Крулько 

 Якщо Україна подасть комплексний позов до Міжнародного комерційного арбітражу та судів іноземних держав з метою захисту прав суб’єктів господарювання в Криму та на сході країни, то тоді є гарні шанси виграти ці справи, вважає юрист Іван Крулько.

 

Ні кроку назад. Україна планує домагатися через міжнародні інстанції компенсації збитків з боку Росії за руйнування інфраструктури на сході країни. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко.

 

Заяву міністра радіостанція Голос Столиці обговорила з кандидатом наук з міжнародного права, юристом-міжнародником Іваном Крульком.
Яким чином Україна збирається вигравати ці справи в судах, якщо Росія офіційно не визнає своєї участі у конфлікті на сході України?

 

– Існує великий спектр різноманітних судів, до яких Україна могла би звернутися. Нагадаю, Міністерство юстиції вже неодноразово заявляло, про намір стягнути з Росії трильйон гривень за події у Криму. За моїми даними, поки що такий позов не поданий. На мою думку, в першу чергу Україні треба було б звернутися до Міжнародного суду ООН стосовно порушення територіальної цілісності України.

 

Якщо говорити про схід України? Як довести претензії щодо знищення інфраструктури?

 

– Для цього є Міжнародний комерційний арбітраж. І як раз з метою захисту прав суб’єктів господарювання, які зазнали збитки і в Криму, і на Сході, Україна могла би звернутися до Міжнародного комерційного арбітражу, а також до судів іноземних держав. На мою думку це має бути комплексний позов, тому що ми зазнали збитків і в Криму, і на сході України. І безперечно він має подаватися не в один суд. Я вважаю, що в нас є дуже гарні перспективи для того, щоб виграти всі ці суди. Єдиний нюанс полягає в тому, що розгляд міжнародних позивів затягується на кілька років.

 

Джерело: newsradio

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я