Політика У МОН підтримали львівських студентів, які вимагають звільнення Ірини Фаріон за її...

У МОН підтримали львівських студентів, які вимагають звільнення Ірини Фаріон за її висловлювання про військових

199
0
У Міністерстві освіти та науки України заявили, що підтримують вимоги студентів Національного університету “Львівська політехніка” не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників та захисниць. Але звільнити професорку Ірину Фаріон не можуть. Адже таке рішення. за законом, має прийняти керівництво вищого навчального закладу.
 
Про реакцію Міносвіти на скандал з Іриною Фаріон стало відомо з публікації Суспільного. Журналісти надіслали до міністерства запит і отримали офіційну відповідь.
“Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО не співпрацювати із людьми, які не розділяють фундаментальні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників та захисниць”, – йдеться у листі від МОН.
 
Тут додають, що окрім освітньої функції університети мають завдання формувати особистість та світогляд студента. А тому викладачі повинні виховувати повагу до фундаментальних цінностей. Серед них — гідність людини та повага до українських захисників та захисниць.
 

Водночас у МОН зазначають, що рішення про призначення та звільнення працівників ухвалює виш. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були не лише кваліфікованими спеціалістами, але й людьми високих ціннісних орієнтирів та моральних переконань.

Скандальні заяви Фаріон і реакція суспільства
Нагадаємо, 5 листопада у програмі “Рандеву з Яніною Соколовою”, політикиня та професорка філології НУ “Львівська політехніка” Ірина Фаріон вкотре висловилась про російську мову в Україні. Вона розкритикувала російськомовних українських військових з Третьої штурмової бригади (більшість цих людей – з “Азову”), сказавши, що не може назвати їх українцями, а вважає їх “збродом”.
 
Це викликало обурення серед українців. У соцмережах вони намагались пояснити професорці, що дорікати у непатріотизмі за мову та обзивати тих, хто своїм життям захищає Україну – ницо. Проте, Фаріон від свого не відступилась і продовжувала дискутувати аж до тих пір, поки Facebook не заблокував її сторінку. Тоді вона перенесла розмову до інших соцмережах, відстоюючи свої погляди.
 
Омбудсмен Дмитро Лубінець  звернувся до Національної поліції України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо дискримінації. Легендарна Пташка з Азову назвала львівську філологиню проєктом Кремля. Боксер Олександр Усик  написав вірша на захист воїнів Азову. Львів’яни згадали, що у минулому Фаріон була членкинею КПРС і заяви про звільнення так і не написала.
 
Пізніше на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію керівництва. Тут кажуть, що Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом. Студентів це обурило. Вони бойкотують лекції Ірини Фаріон, розклеюють в університеті листівки та звернулися до правоохоронців з тим, щоб допомогли звільнити викладачку, яка образила Героїв.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я