На голову Новини ТОВ ЖЕО має повернути постраждалим від його діяльності вінничанам 25 млн.грн.

ТОВ ЖЕО має повернути постраждалим від його діяльності вінничанам 25 млн.грн.

174
0

  З приходом нової влади в Вінницьку обласну раду, у вінничан з’явилась маленька надія повернути справедливість в одну із найкорумпованіших сфер життєдіяльності міста – житлово-комунальну.

  З приходом нової влади в Вінницьку обласну раду, у вінничан з’явилась маленька надія повернути справедливість в одну із найкорумпованіших сфер життєдіяльності міста – житлово-комунальну.

Так, місцеві мешканці, чиї будинки обслуговує ТОВ «ЖЕО» написали лист-звернення на голову Вінницької облради Свитка С. щодо неправомірної діяльності згаданої житлово-експлуатаційної кантори.

Лист підписали близько десяти чоловік старших по будинку. Зокрема, вони зазначають, що рішенням вінницького міськвиконкому №25 від 10.01.2013 року №940 «Про обслуговування житлового фонду міста» без будь-яких громадянських слухань (!), було створено приватну структуру ЖЕО. Це рішення, на думку вінничан прийняте з порушенням чинного законодавства.

 

Внаслідок цього рішення, ЖЕКи №14 та №16 практично знищенні. А тарифи, які тепер нараховує ТОВ ЖЕО вдвічі, а то й втричі вищі, чим їм раніше нараховували ЖЕКи…

Мало того, вони ще й змушують споживачів платити за послуги, які вони не отримують


Наприклад, в одному з актів виконаних робіт ЖЕО по будинку №184, вул.. Свердлова, що потрапив до нас випадково, перераховується такий перелік робіт та послуг: прибирання прибудинкових територій, прибирання підвалу, техповерху та покрівлі, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, технічне обслуговування димовентканалів, поточний ремонт, освітлення місць загального користування, енергопостачання та технічне обслуговування ліфтів (а зазначений будинок №184, п’ятиповерховий, тобто ліфтів немає), прибирання сходинкових кліток, поливання дворів, клумб і газонів, догляд за зеленими насадженнями, побілка дерев (об’єм використаного матеріалу збільшено у п’ять разів!), олійне фарбування сходових клітин (у грудні, січні, березні – при нульовій температурі!), нанесення штукатурки (ніякої штукатурки місцеві мешканці не бачили протягом останніх п’яти років!), побілка бордюрів (в зимовий час!), ремонт систем водопостачання і окремим пунктом – обслуговування систем водопостачання!

За словами жителя цього будинку Ніколенка Петра, фактично жодна з перерахованих «додаткових» послуг ТОВ «ЖЕО» жодного разу не виконувалася, однак в акті виконаний робіт зазначається.

Старші по будинку вже неодноразово звертались в державну інспекцію по контролю за цінами для проведення перевірки нарахувань цих платежів. Звертались також і в Вінницьке обласне територіальне відділення антимонопольного комітету, в прокуратуру, в міську раду на ім’я Володимира Гройсмана… але на сьогоднішній день більша частина вказаних інстанцій відповіді не дали.

 

ТОВ ЖЕО як юридична особа приватного права за ст.81 Цивільного Кодексу фактично непідконтрольна, звітує вона лише зборам акціонерів. А тим часом, в людей накопичуються борги за комунальні послуги.

Старші по будинку розповідають, що їм не давали жодних документів на руки тому вони майже рік не знали кому й за що платять такі великі гроші. Вже в ході розслідувань вияснилось, що вони, як і раніше, платили виконавцям послуг – ЖЕКам, а гроші йшли у ЖЕО, з яким не укладалось жодних договорів.

Майже рік старші по будинку добивались у ЖЕО їхнього статуту, після чого вияснилось, що основною метою діяльністю товариства є здійснення виробничо-господарської діяльності отримання прибутку на вкладений капітал з метою задоволення потреб учасників товариства.

Навіщо міській владі заводити приватну структуру у житлово-комунального господарства міста, яка вінничанам не надає жодної послуги? Надають, як і раніше, ЖЕКи, а платити доводиться на 30% більше. Це риторичне питання, відповідь на яке знають усі «постраждалі».

Дивує позиція влади, адже ще до реєстрації ТОВ ЖЕО, в їхньому статуті вже було зазначено місце знаходження товариства – вул. Козицького, 1, а от офіційно зареєстровані вони на вул. Хмельницьке шосе, 53, кв. 206 – в квартирі одного з трьох учасників. Тобто ця невідповідність уже мала б викликати певні сумніви в міській раді, однак – ні.

Статут ЖЕО наскрізь пронизаний кричущими фактами про незаконну діяльність товариства. Як от по статуту, в меті та предметі роботи ТОВ ЖЕО зазначається наступне:

– Забезпечення (НЕ НАДАННЯ) послуг;

– Відчуження (!) та передача в оренду об’єктів, які належать до комунальної власності територіальної громади;

– Здійснення будь-яких операцій з нерухомості юридичних та фізичних осіб

Таким чином здійснюючи посередницьку діяльність між надавачами послуг і споживачами ТОВ ЖЕО буквально грабує вінничан. Так всього за 7 місяців в одному будинку (Келецька, 41) було нараховано 34 (!) тисячі гривень. Офіційна версія – гроші нараховуються за обслуговування прибудинкових територій, ліфтів та ін.

Ці цифри були подані особисто в руки, тоді ще, меру Володимиру Гройсману в жовтні 2013 року, який сказав, цитуємо: «якщо це справді так, я сам особисто подаю ці документи в відповідні органи», але до сьогодні ніяких дій ні зі сторони Володимира Борисовича, ні зі сторони мерії не було прийнято.

Про те, що ТОВ ЖЕО при нарахуванні накладних витрат порушило вимоги законодавства дало підтвердження й вінницька інспекція з контролю за цінами. Зокрема за період їхньої перевірки (близько року) діяльності ТОВ ЖЕО таких накладних витрат було нараховано на суму 5,5 млн. грн.

 

Перший заступник Вінницького міського голови Володимир Кістіон заявив, що вперше чує про ці цифри та про таку проблему взагалі. Хоча, вище згадані старші по будинку заявляють, що звертались до пана Кістіона і не раз! На завершення Володимир Кістіон назвав Віктора Малиновського ідеологом руху захисту старших по будинку.

 

На що останній, не розгубившись, подякував і сказав, що це для нього комплемент. Також Віктор Малиновський розповів, що очолювана ним «школа старших по будинку» за п’ять років свого існування прийшла до виснавку, що комунальну мафію очолює міська рада. Незаконні рішення, які вона приймає, дозволяють ЖЕКам грабувати людей на комунальних платежах. 

 

 

Зробив своє розслідування й антимонопольний комітет, який постановив:

«За зловживання монопольним становищем відповідач ТОВ ЖЕО притягується до відповідальності у вигляді накладені штрафних санкцій у розмірі 10% виручки за попередній рік (близько 25 млн. грн.- ред.). Ці гроші підуть на відшкодування постраждалим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я