На голову Новини Американські конгресмени проголосували за допомогу Україні і санкції щодо Росії

Американські конгресмени проголосували за допомогу Україні і санкції щодо Росії

165
0

 Палата представників конгресу США більшістю голосів прийняла законопроект, яким передбачається надання допомоги Україні, а також запровадження санкцій стосовно Росії.

 Палата представників конгресу США більшістю голосів прийняла законопроект, яким передбачається надання допомоги Україні, а також запровадження санкцій стосовно Росії.

У законопроекті передбачено надання Україні гарантій за кредитами на суму 1 млрд дол.

Водночас заплановане виділення Україні фінансової допомоги в розмірі 50 млн дол на «різні потреби, такі, як удосконалювання

демократичного керування, прозорості, підзвітності, забезпечення верховенства закону, боротьби з корупцією, а також на проведення вільних і справедливих виборів і зміцнення демократичних інституцій і організацій громадянського суспільства в Україні».

Ще 100 млн дол у контексті надання допомоги Україні виділяється президенту США на «розширення співпраці у сфері безпеки з Євросоюзом і країнами центральної та східної Європи».

Законопроект також передбачає введення санкцій проти російських громадян, які, на думку американських сенаторів, «пов’язані з порушенням прав людини в Україні чи діями, які підривають суверенітет і територіальну цілісність України».

Також у документ включаються особи, замішані в корупції в Україні.

Санкції передбачають арешт активів цих осіб, виселення тих, хто перебуває на території США, а також відмову у видачі в’їзних віз.
Президент США Барак Обама привітав ухвалення конгресом США цього законопроекту.

«Президент вітає сьогоднішнє рішення конгресу, спрямоване на підготовку комплексу заходів щодо надання допомоги Україні», – йдеться в заяві представника Білого дому Джей Карні.

Білий дім підтримує «використання адресних санкцій, передбачених законопроектом», стосовно тих хто «відповідає за акти насильства у відношенні до українського народу чи підриває суверенітет і територіальну цілісність України, мир і стабільність у країні».

Раніше за цей законопроект проголосував американський сенат. Тож документ ухвалений конгресом, тепер його ще має підписати президент США Барак Обама.

Джерело: Інтерфакс-Україна

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я