На голову Новини Тендерній мафії стане складніше

Тендерній мафії стане складніше

193
0

Процвітання корупції в системі державних закупівель набрало загрозливих розмірів. 24 травня 2011 року GRECO – група держав Ради Європи проти корупції – на своєму засіданні у Страсбурзі зазначила провал України в законодавчому забезпеченні боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами.

Процвітання корупції в системі державних закупівель набрало загрозливих розмірів. 24 травня 2011 року GRECO – група держав Ради Європи проти корупції – на своєму засіданні у Страсбурзі зазначила провал України в законодавчому забезпеченні боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам боротьби з корупцією за 13 напрямами. А вже 27 травня Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) представила звіт із незадовільними результатами антикорупційної реформи в Україні. Адже за рейтингом міжнародної антикорупційної неурядової організації «Міжнародна прозорість» 2010 року Україна за рівнем корупції посіла 134-те місце серед 178 країн світу, отримавши 2,4 бала з 10 можливих. За даними того ж дослідження, 2009 року наша держава отримала 2,2 бала. Фахівці вважають, що будь-який результат, нижчий від 3 балів, є ганьбою для нації, змушеної жити у цілковито корумпованій країні.
 

Певну відповідальність за такий стан речей несе на собі й українська журналістська громада, яка часом не бажає проводити якісні журналістські розслідування з даної проблематики. Причин тому є чимало. Це і страх перед можливими санкціями, і брак часу, і відсутність достатньої підготовки для цього виду журналістської діяльності. З метою усунення подібних прогалини на запрошення ГО «Інститут розвитку регіональної преси» 2-3 вересня 2011 р. в м. Сімферополь відбувся тренінг на тему «Журналістські розслідування у сфері державних закупівель» . Досвідчені тренери Валентина Самар і Олег Хоменок та експерт Андрій Марусов поділились з журналістами своїм досвідом та знаннями в організації ефективних журналістських розслідувань в царині тендерів.

Учасники тренінгу мали змогу не лише підвищити власний професійний рівень та налагодити робочі зв’язки з представниками ЗМІ інших регіонів, а й отримати цілком конкретні знання про особливості вітчизняного законодавства в цій галузі та ознайомитись з найбільш розповсюдженими схемами зловживань, що мають місце в системі державних закупівель.

Загалом в тренінгу прийняли участь 14 журналістів з різних видів ЗМІ та різних регіонів України. Газету «Голос народу +» на заході представляв Максим Волосевич.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я