На голову Новини Вінницький чиновник, що сприяє ОСББ, не знає законодавства

Вінницький чиновник, що сприяє ОСББ, не знає законодавства

143
0

Широке обговорення в Інтернет – мережі викликала стаття Ігоря Ілюхіна присвячена особливостям утворення та функціонування Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в м. Вінниця, розміщена на ряді сайтів («Голос народу», «Право знати», та ін.). Пропоную вашій увазі цікаву публікацію під назвою «Вінницький чиновник, що сприяє ОСББ, не знає законодавства?», розміщену 6 вересня у Соціальній мережі «ПроОСББ.інфо».

 

Широке обговорення в Інтернет – мережі викликала стаття Ігоря Ілюхіна присвячена особливостям утворення та функціонування Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в м. Вінниця, розміщена на ряді сайтів («Голос народу», «Право знати», та ін.).


Пропоную вашій увазі цікаву публікацію під назвою «Вінницький чиновник, що сприяє ОСББ, не знає законодавства?», розміщену 6 вересня у Соціальній мережі «ПроОСББ.інфо».


Вінницький чиновник, що сприяє ОСББ, не знає законодавства?

 

Начальник відділу Вінницької міськради, що безпосередньо координує процес створення ОСББ, Роман Фурман вважає будинок ОСББ, який не переданий на баланс, власністю міськради.

Про це Соціальна мережа «ПроОСББ.інфо» стало відомо із статті на сайті «Право знати».

Автор статті пише: «Ми звернули увагу, на те, що в багатьох випадках власником ОСББ є Вінницька міська рада. Начальник відділу міськради, що безпосередньо координує процес створення ОСББ у місті, Роман Сергійович Фурман люб’язно пояснив нам, що так буває, коли ОСББ не бере на баланс житловий комплекс, а його балансоутримовачем залишається міська рада в особі ЖЕКу. І Закон це передбачає».

Експерти «ПроОСББ.інфо» вважають інакше: поділ багатоквартирних будинків на "будинки комунальної власності", "будинки у власності ЖБК" та "будинки приватної власності" не відповідає чинному законодавству.

Оскільки відповідно до ч.2 ст.382 Цивільного кодексу України, власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

При цьому ч.3 ст.384 ЦКУ передбачено, що у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником.

Таким чином, незалежно від того, створено чи не створено в будинку ОСББ, багатоквартирний будинок, у якому приватизовано хоча б одну квартиру, більше не перебуває у комунальній або державній власності, а так само багатоквартирний будинок ЖБК, у якому викуплено хоча б одну квартиру, більше не перебуває в одноособовій власності ЖБК.

Також експерти зауважили, що є в Україні існує така проблема: у період 1991-93 роках будинки в цілому реєструвалися в БТІ як комунальна власність. Згодом, під час приватизації, окремі квартири реєструвалися як приватна власність. Але в більшості випадків запис про реєстрацію будинку в цілому як комунальної власності не анулювався.

В результаті сьогодні часто (особливо в Криму) маємо абсурдну ситуацію: в БТІ будинок в цілому зареєстровано за територіальною громадою, а всі квартири – за фізичними особами. Це, звісно, є порушенням законодавства і суперечить просто здоровому глузду. Більш того, працівники БТІ усвідомлюють цю проблему. Але ніхто не поспішає виправляти помилку – мабуть, деякі місцеві чиновники чекають слушного моменту, щоб продати будинки разом з людьми.

Сподіваємось, що вінницький чиновник, який сприяє створенню ОСББ у Вінниці, докладе всіх зусиль, щоб передати будинки, де вже створені ОСББ з балансу міськради на баланс співвласників будинку.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я