Новини Тарифи — геноцид українського народу?

Тарифи — геноцид українського народу?

466
0

За декілька днів українці отримають перші платіжки з шокуючими сумами за оплату комунальних послуг. Причина цього — завищена, необґрунтована ціна на газ, виходячи з якої формуються тарифи на основні житлово-комунальні послуги: газ, опалення, гарячу воду. Про це ось уже більше року заявляють на всю Україну авторитетні експерти, громадські об’єднання, численні українські політики. 

Організація «Публічний аудит», яка ще з квітня минулого року детально займається дослідженням тарифів та їх формування, доводить, що справедлива, ринкова ціна на газ, має становити не більше 3500 тис. грн за тисячу  кубів. Чому ж нас змушують платити 6 879 грн? Спробуємо розібратися.

Ціна на газ була економічно необґрунтованою і минулого року, коли складала 7 200 гривень за тисячу кубометрів, такою ж вона залишилася і після перегляду в 2015-му. Із 7 200 гривень, які люди минулого року платили за тисячу кубометрів, підприємства, що добувають український газ, отримували лише 477 грн, 3 600 грн прямим платежем йшли НАК «Нафтогаз України» — посереднику, який нічого не виробляє. Решта – податки. Нинішня ціна — 6 879 грн за тисячу кубів. Український газовидобуток отримує з неї 2,5 тис. грн, все інше — податкові обтяження. Хіба це «економічно обґрунтована ціна»?

Нам говорять, що така висока єдина ціна на газ державі дуже потрібна, бо вона європейська. Але некоректно порівнювати вартість газу в Україні та країнах ЄС. По-перше, доходи українців далеко не «європейські»; по-друге, українського газу цілком вистачає для задоволення потреб населення. Порівняйте, з українських надр, за офіційною статистикою, у 2015 році було видобуто майже 20 млрд кубів газу, тоді як населення спожило лише 17 млрд кубів. Тобто, ми не так залежимо від імпортного газу і ринкової ціни на нього, як європейські країни.

То чому в період війни, економічної кризи, соціальної нестабільності не спрямувати цей газ на потреби громадян? Українці можуть і повинні отримувати власний газ, причому це не чиясь забаганка — таке право закріплене в Конституції України. Ніхто не каже, що задарма — просто з розумним прибутком для компаній-видобувачів. Для такого кроку не потрібно надзусиль — виключно політична воля перших осіб держави, і насамперед Президента. Адже Нацкомісія з регулювання ринку енергетики та компослуг — це його люди; КМУ — його; правляча коаліція — це також як мінімум на 50% його люди.

Ціна українського газу не така висока, як імпортного. Голова НАК «Нафтогаз України» А. Коболєв минулого року говорив: «При нинішній ціні $ 25–30/тис. м³, за якою продає газ «Укргазвидобування», можливий тільки традиційний видобуток газу з уже існуючих свердловин. При ціні $ 50–80 можна говорити про розробку нових родовищ та ефективну інтенсифікацію старих». Цього року в структурі нової ціни прибуток ПАТ «Укргазвидобування» (газодобувна компанія) значно зріс і тепер становить навіть більше, ніж говорив Коболєв, — $100. Тому з усіма податками газ для населення має коштувати не більше 3,5 тис. грн за тисячу кубів.

«Уряд Гройсмана продовжує традицію свого попередника та «втюхує» український газ українському народові за ціною, що вдвічі вища. Схоже, забираючи гроші у власного народу та заганяючи їх у «Нафтогаз», влада формує персонально для себе гаманець на сотні мільярдів гривень», – говорить співініціатор «Тарифної мобілізації» Максим Гольдарб.

Він так прогнозує наслідки тарифної ситуації. «Ви не стали заробляти більше, зате ваші видатки збільшилися в рази. Отже, вам доведеться діставати свої заощадження, відкладені на освіту дітей, відпочинок, купівлю омріяної квартири для того, щоб банально прогодувати свою родину. Що далі? Прискориться смертність серед найбільш соціально незахищених верств: сиріт, інвалідів, самотніх батьків із дітьми, сиріт, пенсіонерів, які залишилися без підтримки дітей. Нічого їсти – захворів, ліків немає, швидше помер. Це, можливо, цинічно звучить, але все виглядатиме саме так. Процес уже розпочався – Україна щодня втрачає мінус 700 осіб у день, і це без врахування військового конфлікту. За прогнозами ООН, до 2050-го року в Україні проживатиме 30 млн людей – а зараз, здається, в нас робиться все для того, аби українців було ще на декілька мільйонів менше».

Збудована Урядом система субсидій лише руйнує економіку країни та робить із українців жебраків, змушуючи їх просити милостиню в держави. Якщо не зупинити цей обман зараз, скоро тарифний геноцид повально охопить всю Україну. Люди починають об’єднуватися проти такої політики влади, і до громадського руху «Тарифна мобілізація» вже приєднуються однодумці в усіх містах, селах та селищах України. Як зазначають її організатори, країні потрібні активні громадяни, готові змінювати ситуацію і разом протистояти відвертому тарифному грабунку. Всіх, хто переконаний, що його обманюють, хто відчуває загрозу для близьких, хто готовий відстоювати свої права — закликають приєднуватися!

Координати для зв’язку:

068 638 72 00 — кол-центр Тарифної мобілізації,

[email protected]

Інформаційна довідка:

«Тарифна мобілізація» була заснована в квітні 2015 року Максимом Гольдарбом (директор ГО «Публічний аудит») та Олексієм Кучеренком (екс-міністр ЖКГ України, 2007—2010) як громадський рух, що спрямований на захист прав українців від економічно необґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги. Учасники антитарифного руху добиваються повної прозорості в стосунках між споживачами та природними монополіями — водоканалами, комунальними підприємствами, енергетиками та газовиками.

ТМ прагне до зниження тарифів на ЖКП до їх економічно обґрунтованого рівня – це вдвічі менше, ніж є на сьогодні. Крім того, учасники ТМ ставлять за мету захистити громадян від наслідків необґрунтованої тарифної політики (від свавілля монополістів, рейдерських атак комунальників); навести порядок у сфері ЖКГ. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я