Блоги Афера Онищенка показала що ринку газу в Україні немає!!!

Афера Онищенка показала що ринку газу в Україні немає!!!

592
0

З 1 жовтня 2015 року в Україні почав діяти закон про ринок газу, згідно з яким договори між споживачами та постачальниками укладаються на вільних умовах з вільними цінами. Відразу ж постає запитання: який же це ринок, якщо споживач не може купувати товар за вільною ціною, а послуги з газопостачання є монополізованими?

Вартість українського газу для населення

У структурі тарифу на газ українського видобування з 6 879 грн. за тисячу кубометрів 1146,4 грн – це податок на додану вартість, 57,4 грн – це комісія НАК “Нафтогаз України”, 2471 грн – це рентні платежі ПАТ “Укргазвидобування”, 732,7 грн – це плата за транспортування і постачання, і лише 2471 грн – це собівартість видобутку газу.

Таким чином, вартість газу українського видобування має бути не більшою, ніж 3500 грн. за тисячу кубометрів. 

Названа урядом ціна не може бути економічно обгрунтованою, адже у нас немає ринку газу. Послуги з газопостачання є монополізованими.

В Кабміні запевняють, що вся справа в тому, що раніше в ціну не закладалися кошти на геологічну розвідку, розробку нових родовищ, буріння і таке інше та стверджують, що в іншому випадку через 7-8 років власний видобуток в Україні скоротився би на три чверті. Ви вірите що ці кошти будуть витрачені на розвиток галузі? Тому що я ні.  З таким самим успіхом, Онищенко може сказати що збирався направити 1,6 млрд грн. на розвиток галузі. Це просто смішно.

Афера Онищенка чітко показала, що ринкової ціни на газ в Україні не існує.

Онищенко продавав газ по ціні 2640 грн за 1 тис. куб. м. підставним компаніям, а потім перепродавав його по вартості 6900 грн за 1 тис. куб. м. для промисловості. Таким чино з 2014 по 2016 рік депутат привласнив  кошти на суму 1,6 млрд. грн.

Виникає питання, чому протягом двох років з 2014 по 2016 роки ні в кого не виникло питань з приводу ціни продажу газу, а державна фіскальна служба дозволила компаніям Онищенко відкласти виплату ренти в розмірі 1,3 млрд грн?

Відповідь одна: Справа Оніщенко – це війна між політично-олігархічними кланами за курку яка несе золоті яйця – «Укргазвидобування». Будьте певні, корупційна схема працює і надалі. От тільки прибуток тепер отримують ті хто треба за наш з вами рахунок.

Корупційна схема «газової курки» була б не можлива без участі президента, який призначив головою НКРЄ Вовка, Прем’єр-міністра Гройсмана та інших чинушів продавшихся олігархам.

В. Малиновський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я